Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie Kinkiet - Nowa instalacja miedziana, jest prąd a nie świeci

11 Lip 2016 20:57 1041 12
  • #1 11 Lip 2016 20:57
    2781855
    Użytkownik usunął konto  
  • Katalog Megger
  • #2 11 Lip 2016 21:08
    Akrzy74
    Poziom 39  

Testerów- wskaźników neonowych, należy umieć używać- interpretować jasność "świecenia". Zresztą, jeśli wskaźnik sygnalizuje obecność napięcia, nie powinno się dotykać "mierzonego" przewodu- na tym kończy się "diagnostyka" instalacji tym przyrządem w dłoni amatora. Do analizy i lokalizacji uszkodzeń używa się mierników tzw. cyfrowych lub analogowych. Należy zmierzyć napięcie, po wyłączeniu sprawdzić ciągłość przewodów. Proste, jeśli się wie...
    Nie każdy musi zostać bohaterem w swoim domu, a cmentarze pełne są tych, którzy przeceniają swoje możliwości.
    Przenoszę do "Elektryka początkujący".

0
  • #3 11 Lip 2016 21:12
    mawerix123
    Poziom 36  

JahBart napisał:
    instalacja zrobiona porządnie (24 bezpieczniki)

Ooo nowy wyznacznik profesjonalnie zrobionej instalacji ;)

Oj chyba jednak nie --->

JahBart napisał:
    Kilka dni temu stalo się coś dziwnego a konkretnie oświetlenie w łazience nie działa

JahBart napisał:
    domyślam się że bez wizyty elektryka się nie obejdzie ale chciałem podpytać co to może być

Dobrze myślisz, z Twojego postu nic nie wynika a jedynie przypuszczalnie może być jest napięcie na przewodach fazowych.

0
  • #4 11 Lip 2016 21:16
    kokapetyl
    Poziom 43  

JahBart napisał:
    Sprawdzałem takim zwykłym testerem z marketu

Ciekawe co to za tester ? pewnie neonówka
    Aby żarówka (kinket) się zaświeciła to musi być obwód zamknięty, nie wystarczy że prąd dopływa, musi też odpłynąć.
    Widać że kolega (chociaż też z Gdyni) nie ma żadnego pojęcia i przykro to powiedzieć, ale trzeba wezwać pomoc. :cry:

0
  • Katalog Megger
  • #5 11 Lip 2016 21:20
    Dandre
    Poziom 13  

A źródło/źródła światła( żarówka czy cokolwiek co świeci ) sprawne.......?

0
  • #6 11 Lip 2016 22:03
    2781855
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 11 Lip 2016 22:12
    kokapetyl
    Poziom 43  

JahBart napisał:
    Tester z marketu ale oprócz światełka wyświetla 12 36 55

Ciekawe co te cyferki oznaczają ?
    Zmierz tym próbnikiem przed kinkietem i za nim (wejście i wyjście)
    JahBart napisał:
    Profesjonalność położenia miałem na myśli przez to że byłem podczas tych prac i widziałem że jest to solidnie robione

Bez obrazy, ale to tylko fachowiec może ocenić.

0
  • #8 11 Lip 2016 22:22
    wojciech80
    Poziom 18  

Witam,

Jeżeli próbnik napięcia pokazuje (świeci), w którym momecie jak masz załączony włącznik?
    Jeżeli tak oznacza to że włącznik kinkietów masz sprawny.

Nie znam twojej instalacji lecz z doświadczenia podejrzewam że nie masz przewodu neutralnego(przerwa w instalacji).

Najlepszym i jedynym rozwiązaniem w twoim przypadku to wezwanie elektryka.

0
  • #9 11 Lip 2016 22:36
    Brivido

Poziom 28  

Ten tester to z jedną końcówką czy dwoma?
    Do sprawdzenia ciągłość przewodu neutralnego.

0
  • #10 11 Lip 2016 22:46
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

JahBart napisał:
    Nie potrzeba być odrazu złosiliwym jak ktoś wie mniej niż inni i zajrzał zaczerpnąć rady,
    nie wiem dlatego pytam tych co wiedzą zanim trafi do mnie elektryk pewnie ze spółdzielni bo innego niemam to bym miał chociarz coś pojęcie dlatego za pomocne posty dziekuję a złośliwym oszczędze komentarza.

Kolego nie chodzi o złośliwości , trudno czasem nawet przy błahej awarii określić przyczynę siedząc za klawiaturą. Dla wprawnego elektryka na miejscu mającego przyrządy to może być kilka minut roboty.

0
  • #11 13 Lip 2016 20:23
    Adam_Bandit
    Poziom 20  

Tani tester elektroniczny w rękach laika to porażka, lepsza będzie już "zwykła neonówka", albo miernik cyfrowy za 15 zł. Prawdopodobnie gdzieś poluzowały się przewody bądź uszkodził się włącznik.

Dodano po 5 [minuty]:

JahBart napisał:
    Tester z marketu ale oprócz światełka wyświetla 12 36 55 ale wciąż nie świeci żarówka, nic
    nie jestem specjalistą od prądu dlatego wszedłem na forum zapytać.

Profesjonalność położenia miałem na myśli przez to że byłem podczas tych prac i widziałem że jest to solidnie robione bez dodatkowych puszek i innych skrótów instalacji rozłożone na 24 bezpieczniki czyli każdy pokój, oświetlenie, dzwonek, domofon i sprzęty inne duperele na odzielnych bezpiecznikach na 60m2 to moim zdaniem solidna praca.

Nie potrzeba być odrazu złosiliwym jak ktoś wie mniej niż inni i zajrzał zaczerpnąć rady,
    nie wiem dlatego pytam tych co wiedzą zanim trafi do mnie elektryk pewnie ze spółdzielni bo innego niemam to bym miał chociarz coś pojęcie dlatego za pomocne posty dziekuję a złośliwym oszczędze komentarza.

Wygląda na to, że nie ma pełnego napięcia, tester coś tam pokazuje, ale nie jest tyle co powinno być, może być uszkodzony włącznik.

0
  • #12 14 Lip 2016 01:17
    zubel
    Warunkowo odblokowany

Kolego. Masz zwykłą żarówkę,czy ledy. Jeżeli nie żadne obecne cuda techniki to odkręć sobie ten wyłącznik którym zapalasz to światło i pomiń go. Odkręć przewody dochodzące do niego i skręć je razem. Jeżeli zaświeci , to uszkodzony wyłącznik. Jeżeli masz ledy lub inne wynalazki to może być uszkodzony transformator . Przed tą czynnością nie zapomnij "wyłączyć prądu ."

0
  • #13 14 Lip 2016 16:17
    CYRUS2
    Poziom 35  

Kolego - najlepszy próbnikiem w takie sytuacji jest... probówka.

JahBart napisał:
    Sprawdzałem takim zwykłym testerem z marketu i jest prąd w kablach
    Wiesz co to jest prąd ?
    Odróżniasz prąd od napięcia ?
    Na takim poziomie wiedzy nie znajdziesz żadnej usterki.
    Cytat:
    wymieniłem także kinkiety i kostki przy podłączeniu, niestety nic to nie dało
    Prawidłowo, bo na wariata się tego nie robi.
    Cytat:
    Proszę o pomoc,
    Jestem przekonany, że na poziomie "jest prąd a światło nie świeci" żadnej rady nie zrozumiesz.

0