Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] klimatyzacja peugeot 308 1,4 benzyna

11 Lip 2016 21:01 3633 6
  • Poziom 2  
    witam, szukam pomocy. od dwóch lat meczę się z klimatyzacją w Peugeocie 308, wcześniej działała super i można było zamarznąć w aucie.
    Byłem już w dwóch ASO Peugeot i kilku innych warsztatach i nikt nie wie co jest grane. Dwa lata temu zaczęła słabo chłodzić klimatyzacja ciśnienia były ok, i szczelność też ok. aż w końcu zatarła się sprężarka i całkowicie przestała działać.
    Wymieniłem sprężarkę na nową wydawało mi się, ż e jest w porządku tylko , że to była już jesień i nie używałem klimy. w kolejny roku na wiosnę słabo chłodziła.
    Pojechałem do ASO i powiedzieli że trzeba wymienić chłodnicę, więc to zrobiłem i po wymianie klimatyzacja nadal chłodziła słabo tak jak przed wymianą. pojechałem do innego ASO a tam powiedzieli że układ jest szczelny, gazu jest tyle ile powinno być , ciśnienia są tez ok i komputer ie pokazuje żadnych błędów więc stwierdzili ze klima działa. a powietrze na wylocie z kratki ma 18-20-24 c st.. Pomóżcie bo nie wiem już do kogo mam jechać.
  • Poziom 36  
    Zweryfikować zawór rozprężny i działanie klapy mieszalnika. Czy to za trudne dla serwisów?
  • Poziom 2  
    wydaje się , ze chyba tak, bo komputer nie pokazuje i takich błędów wiec nie będą szukać, mówiłem o zaworze rozprężnym to powiedzieli , że ciśnienia są ok wiec to nie będzie zawór.
  • Poziom 43  
    Chłodzenie (wentylator) klimy (skraplacza) działa?
  • Poziom 2  
    wentylator włącza się po jakiś czasie, a w SAO zrobili całą diagnoistykę i powiedzieli , że wentylator działa na wszystkich poziomach.

Dodano po 1 [minuty]:

ale mi się wydaję , że chodzi ciszej niż kiedyś
  • Poziom 36  
    herro napisał:
    że ciśnienia są ok

Jakie? Minutę po uruchomieniu? Znajdź renomowany warsztat klimatyzacji. Niech wykona odzysk oleju , próbę próżniową . Załaduje właściwą ilość czynnika i oleju a także sprawdzi działanie serwomechanizmu mieszalnika.
  • Poziom 2  
    problem nie rozwiązany :(