Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clioproblem z dobraniem radia

12 Lip 2016 05:42 1362 23
  • Poziom 9  
    Problem z dobraniem radia

Witam.Jestem tutaj nowy. Przeszukałem form ale nic na ten temat nie znalazłem.
    Kupiłem Renault Clio 2 po lifcie 2001r 1.2-12v bez radia
    Próbowałem podłączyć radio tuner list i update list ale wyświetlacz nie działa.Przyciski się podświetlają radio robi "bip" po naciśnięciu przycisków.
    Mam3 kostki - głośnikową,zasilającą i małą żółtą kostke.
    Problem w tym że godzina i temperatura zajmuje środkową część wyświetlacza nie z boku po prawej stronie jak w większości wyświetlaczy.
    Czy to znaczy że radio nie będzie wyświetlane na wyświetlaczu czy będzie ale na zmianę z temperaturą i godziną.
    Mała żółta kostka jest podobno do wyświetlacza hmm ale nie działa.
    Wiem że mogę podłączyć każde inne radio ale chciałbym firmowe renault.Czy ktoś wie w czym problem lub który model radia mam kupić. A może robie coś nie tak.
    Wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Renault Clioproblem z dobraniem radia Renault Clioproblem z dobraniem radia

Dodano po 55 [sekundy]:

Taki właśnie mam dziwny wyświetlacz wygląda jakby był bez obsługi radia
  • Poziom 9  
    Oj szkoda że nie obsługuje radia a może ktoś mi powie po co jest ta żółta kosteczka przy wiązce radiowej.Dzięki
  • Poziom 43  
    piotrek22101 napisał:
    w niektórych modelach w zegarach był wyświetlacz.

W żadnym nie było, z żółtą kostką się zgodzę.
    W takiej gołej opcji auto wychodziło na Europę Zachodnią, wyświetlacz wyświetlał tylko godzinę i temp.a radia nie było wcale lub był model z własnym wyświetlaczem.
  • Poziom 9  
    Wielkie dzięki za odpowiedź !! Kupie radio z wyświetlaczem i podłączę żółtą kostkę zobacze co się stanie.

Dodano po 6 [minuty]:

W zegarach nawet nie bardzo jest miejsce na wyświetlanie radia

Tak czy inaczej wielkie dzięki za pomoc :)
  • Poziom 43  
    xjacekx1959 napisał:
    Kupie radio z wyświetlaczem i podłączę żółtą kostkę zobacze co się stanie.

Masz pilota obok prawej manetki?
  • Poziom 9  
    Jakaś dziwna ta moja wersja clio ale nie mam manetki do radia tylko jest zaślepka.
    Kupić manetke to nie problem 30.40 może50 zł to nie jest duża kasa ale zaglądałem pod zaślepkę i tak nie znalazłem żadnych kabli do podpięcia chyba że może jest tam szybkozłączka jak się wsunie to zatrybi zamiast podpinania kabli.
  • Poziom 9  

To taka kostka 6 stykowa ale 5 pinów wykorzystanych jeden styk pusty bez kabla
  • Poziom 37  
    piotrek22101 napisał:
    Żółte jest do pilota tylko, do wyświetlacza była inna kostka.

To jest właśnie kostka do wyświetlacza w 2001r - w aucie jest instalacja do radia bez wyświetlacza.

Trzeba wymienić wyświetlacz i założyć radio.

piotrek22101 napisał:
    Żółte jest do pilota tylko

Do samego pilota ma 6 kabli a nie 5.

Taka instalacja ( coś jest ale nie wszystko ) jest często spotykana w clio po 2000r.
  • Poziom 9  
    Prawdę mówiąc już mnie zmęczyło to szukanie i czytanie kupowanie radia i oddawanie bo nie współdziała z wyświetlaczem kupie radio z wyświetlaczem poddaje się.A co do manetki radia zerknę czy są tam jakieś kable do podpięcia tylko że na zdjęciach pilota nie widze gdzie gdzie wpiąć jakieś kable Renault Clioproblem z dobraniem radia
  • Poziom 37  
    xjacekx1959 napisał:
    Prawdę mówiąc już mnie zmęczyło to szukanie i czytanie kupowanie radia i oddawanie bo nie współdziała z wyświetlaczem kupie radio z wyświetlaczem poddaje się

Bo sam nie wiesz czego szukać tylko kombinujesz a nóż się uda.
  • Poziom 9  

to zaznaczyłem strzałką wygląda na szybkozłączkę a może sie mylę nie wiem nie widziałem pilota z bliska tylko na zdjęciach
  • Poziom 43  
    piotrek22101 napisał:
    Żółte jest do pilota tylko

Nie tylko, w modelach z zewn, wyświetlaczem radia żółtym mini iso leciała treść na wyświetlacz i sterownie pilotem. W modelu z wyświetlaczem wbudowanym ale z wyświetlaczem centralnym godziny i temp, jak u autora tematu, do pilota były dwie wiązki:jedna pilot-wyświetlacz a druga wyświetlacz radio. Bez problemu można przerobić i podłączyć pilot do radia bez potrzeby ciągnięcia dodatkowej wiązki, pomocny będzie do tego link do strony zamieszczony przez Piotrka, jest tam dokładnie opisane podłączenie pilota do radia.
  • Poziom 37  
    milejow napisał:
    Nie tylko, w modelach z zewn, wyświetlaczem radia żółtym mini iso leciała treść na wyświetlacz i sterownie pilotem.

5 kabli w mini iso.

milejow napisał:
    W modelu z wyświetlaczem wbudowanym

6 kabli w mini iso.
  • Poziom 9  
    Właśnie kupiłem radio jak przyjdzie podepnę żółtą kostkę i zobacze co się stanie. Na pilota nie mam parcia ale jak się za to zabiorę to napisze co i jak.
    Dzięki za pomoc :)
  • Poziom 37  
    xjacekx1959 napisał:
    podepnę żółtą kostkę

Po co ?

xjacekx1959 napisał:
    i zobacze co się stanie

Nic sie nie stanie.
  • Poziom 9  
    Chętnie zmieniłbym wyświetlacz ale nie mam ochoty rozbierać całej deski a z tego co wyczytałem żeby to maleństwo wymienić bez demontażu sie nie obejdzie troche to jest chore ale podobno nie ma innej możliwości
  • Poziom 43  
    Zdjęcie góry kokpitu to max. 10min.(pod warunkiem, że wie się gdzie są wkręty i co odkręcić)
    SZYMON BYDGOSZCZ napisał:
    6 kabli w mini iso.

Dokładnie, inna wiązka lecąca bezpośrednio z pilota do radia, w takiej konfiguracji zamiast centralnego displaya była półeczka w centralnej części deski.