Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda accord rok 2008 poj.2.0 - Grzeją się tarcze hamulcowe na tylnich kołach

szaszlyk777 12 Lip 2016 08:36 2424 3
  • #1 12 Lip 2016 08:36
    szaszlyk777
    Poziom 4  

Witam,
    Problem pojawił się 2 m-ce temu , kiedy to pierwszy raz po zatrzymaniu zauważyłem , że z tylnich kół wydobywa się dym , a tarcze rozgrzane do tego stopnia ,że ciepło przenosiło sie na felgi , które także były gorące. Zajechałem do mechanika który po oględzinach wyczyścił mi całe hamulce i wszystko posprawdzał( tarcze , klocki szczeki , cylinderki uszczelki, linki, plyn ,przewody) niestety po tygodniu temat powrócił. Dalej tarcze sie grzaly , ale nieco mniej. Hamulce ponownie zostały rozebrane na części pierwsze i dokładnie wszystko sprawdzone, niestety dalej jest ten sam problem. Zauważyłem , że dotyczy to tylko tylnich kół i występuje to na obu kołach jednocześnie, bądź raz na jednym raz na drugim.
    Mechanik się poddał i zasugerował podłączenie pod komputer ( możliwa przyczyna pompa hamulcowa bądź abs , sterownik) . Skontaktowałem się z serwisem i poinformowali mnie , że jezeli nie wyskakuję żaden błąd na wyświetlaczu to wszystko powinno być ok. Nie do końca w to wierzę.
    Czy ktoś może mi pomóc w tym temacie?
    Z góry bardzo dziękuje za każdą podpowiedź.

0 3
  • #2 12 Lip 2016 11:18
    andrzej20001
    Poziom 42  

Na początek wężyki gumowe przy kołach. Najtańsza opcja.

2
  • #3 05 Wrz 2016 22:00
    marcel0402
    Poziom 7  

A jak ciągniesz za reczny to od samego dołu jest opor cze ma troche luzu?
    jak masz troche luzu to Ci reczny trzyma. one maja z tym problem

0
  • #4 06 Wrz 2016 07:58
    andrzej20001
    Poziom 42  

Ręczny masz tam w środku tarczy bębnowy? Jak w FRV ? Może za mocno podciągniety na regulacji szczęk.

0