Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Ducato 2,3 2015 Dymi na biało

wit44gsm 12 Lip 2016 10:33 2586 3
  • #1 12 Lip 2016 10:33
    wit44gsm
    Poziom 9  

Mam problem z Fiatem Ducato o pojemnosci 2300 z roku 2015 .
    Ostatnio jadąc na przykład na biegu 5 dodaje gazu jest wszystko ok, schodze z obrotów także jest ok ale kiedy znowu dodaje gazu jest mocne szarpnięcie i z wydechu wydostaje sie biały dym bardzo gęsty. Po chwili wszystko wraca do normy. Miał ktoś taki przypadek??
    Pojawia sie w komputerze tylko błąd hill holder ale myślę że to inna kwestia.

0 3
  • #2 12 Lip 2016 11:09
    PITERRR
    Poziom 43  

Witam odkręć korek płynu chłodniczego i sprawdż czy nie ma ubytków płynu tylko na wyłączonym silniku rzebyś się nie poparzył płynem bo robi się ciśnienie.Jeśli płynu jest poniżej stanu masz spalanie wody w wraz z paliwem .Przyczyna nieszczelność na uszczelce pod głowicą ,ewentualnie są przypadki mikro peknięć głowicy i płyn dostaje się na tłoki.
    Hill Holder to angielski termin określający funkcję kontroli elektronicznego systemu ESC, który wspomaga ruszanie pod górę.

3
  • #3 12 Lip 2016 11:45
    wit44gsm
    Poziom 9  

Sprawdzane było nie ma żadnego ubytku. Samochód tylko dymi jak napisałem schodząc z wysokich obrotów na niskie jest wszystko ok, kiedy dodaje znowu gaz jest mocne szarpnięcie dusi się silnik pojawia się gęsty biały dym i po chwili wszystko wraca do normy. Błąd pojawia się esc po szarpnięciu pewnie komputer coś źle odczytuje.

1