Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulacja temperatury wody w prysznicu i umywalce w łazience

khadzad 12 Lip 2016 14:15 1044 3
  • #1 12 Lip 2016 14:15
    khadzad
    Poziom 2  

Witam!

Posiadam piecyk gazowy Saunier Duval Opalia(był zamontowany w mieszkaniu które kupiłem) i niestety mam problem z regulacją temperatury wody.

Otóż zdaje się, że prysznic jak i umywalka w łazience zna tylko dwa ustawienia:
    1) Piecyk się włącza a wodę zaczynam mylić z ogniem
    2) Piecyk jest nie włączony i mam wrażenie że leci lód.

Ustawienia te wydają się być zero jedynkowe, gdyż albo działa jedno albo drugie i nie jestem w stanie zmusić ich do współdziałania. Początkowo myślałem, że to wina piecyka. Konserwator przybył, wyczyścił, polecił kupienie nowego za X tysięcy złotych bo z obecnym to nigdy nie zadziała i sobie poszedł. Jednak na zdrowy rozum, skoro działa to w kuchni(przyjemna letnia woda) to z jakiej paki nie działa to tak samo w łazience? Stąd moje pytanie...czy winny jest piecyk czy hydraulika? Złe podłączenie, złe baterie czy rzeczywiście piecyk który nalezy wymienić na jakiś super?

Pozdrawiam i dziękuje za wszelką pomoc.

0 3
  • #2 12 Lip 2016 20:43
    olejopalacz2
    Poziom 23  

Zamontuj baterie termostatyczną

0
  • #3 13 Lip 2016 16:14
    Zbigniew Rusek
    Poziom 33  

Ja bym termostatycznej nie polecał (co innego, gdyby była centralna ciepła woda, bez piecyka, to wtedy najlepiej dać termostatyczną). Generalnie, piecyki Opalia nie są najlepsze (daleko im nie tylko do Junkersa, ale i Vaillanta), ale tutaj przyczyna będzie tkwiła w instalacji wodnej, najprawdopodobniej w bateriach. W ogóle to jakie są te baterie (wodociągowe, nie elektryczne) w łazience - czy tradycyjne (dwa kurki), czy tzw. jednouchwytowe (na dźwignię, mieszacz). Z zasadzie i takie i takie powinny pozwalać na zmieszanie ciepłej wody z zimną, bez zakłóceń pracy piecyka (ważne jest też odpowiednie ustawienie pokręteł na samym piecyku -zarówno tego od gazu- radzę dać na jak najniższą moc, by nie trzeba było zbytnio mieszać z zimną wodą, jak i od wody - gdy jest ustawione na max. przepływ, a więc najmniejszy przyrost temperatury wody, to wtedy może przygasać przy mieszaniu z zimną wodą, więc lepiej go ustawić w położeniu dla mniejszego wydatku wody/wyższej temp. wody). Czy są perlatory i jakie (jaka przepustowość)? Może być tak, że przepustowość (wydajność) perlatorów jest tak mała, że pomieszanie ciepłej wody z zimną powoduje tak mały przepływ ciepłej wody, że piecyk gaśnie. Bardzo często perlatory są powodem problemów z odpalaniem piecyków. Jeśli w kuchni piecyk działa bez zastrzeżeń, to wina nie leży po jego stronie.

1
  • #4 13 Lip 2016 22:27
    jaszto
    Poziom 22  

Zbigniew ma rację.
    W skrócie: piecyk załącza się od przepływu wody i jest "ogień", przykręcasz gorącą, zmniejszasz przepływ i piecyk gaśnie. Nie zmniejszaj gorącej tylko dodaj zimnej. Jeżeli nie możesz dodać zimnej to znaczy zimna jest przytkana, lub przykręcona.

0