Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Compaq Tc4200 - Bardzo ciemny ekran

12 Lip 2016 14:18 726 3
  • Poziom 6  
    Witam ,

Dzisiaj znajomy przyniósł mi laptopa/notebooka/tablet nie wiem jak to nazwać. Rozchodzi się o HP Compaq Tc4200. Problem polega na tym ,że ekran jest strasznie ciemny praktycznie nic na nim nie widać, jednak pod światłem można dostrzec ,że wszystko się wyświetla. Patrzyłem na specjalne klawisze od jasności wyświetlacza jednak to nie od tego. Dodam ,że podczas startu komputera tzwn. BIOS itd. jest tak samo praktycznie nic nie widać. Na zewnętrznym monitorze jest wszystko ok. Czym jest to spowodowane? Osobiście podejrzewam wyświetlacz lub taśmę. Proszę o pomoc bo znajomy potrzebuje sprzętu na jutro i muszę mu dać znać czy ma sobie załatwić jakiś inny laptop.
  • Zasilacze UPS
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Inwerter/świetlówka/przewody/płyta główna. Może jakieś pomiary? Coś mi szklana kula dziś szwankuje.
  • Zasilacze UPS
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    casio1155 napisał:
    Czym jest to spowodowane?

Usterką.
    Co do tej pory sprawdziłes/podstawiłeś?
  • Poziom 6  
    Jak na ten moment to sprawdzałem tylko czy nie było to spowodowane wciśnięciem jakiegoś klawisza od jasności wyświetlania. Często spotykałem się z przypadkami ,że ludzie wcisnęli Fn + np. F8 . No ale jak przy starcie komputera już nic nie widać no to raczej nie jest to tym spowodowane. Trochę dzisiaj roboty mam ale tak po 16 przysiądę do niego. Prosiłbym o jakieś bardziej sprecyzowane sugestie co do tego. Od czego zacząć rozkręcanie.

EDIT
    Gdyby ktoś miał podobny kłopot.

Wymienione inwerter,matryca i DZIAŁA. Razem z przesyłką zapłaciłem 70 zł.

Posty scaliłem. RADU23
    HP Compaq Tc4200 - Bardzo ciemny ekran