Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie dvd LG + telewizor DAEWOO

Mazik21 12 Lip 2016 17:59 513 7
  • #1 12 Lip 2016 17:59
    Mazik21
    Poziom 3  

Witam. Chciałbym "wymusić" dźwięk aby słuchać programów nadawanych z telewizora DAEWWOO model DLP -32C3FB poprzez DVD LD LH-T551.

W domu mam 2 telewizory. Główny jest podłączony pod dekoder Vectry, drugi o którym mowa jest pod dekoder i rozgałęziacz do następnego pokoju.
    Czy mogę słuchać głosu podczas oglądania telewizji przez dvd w głośnikach 5.1 tego modelu.

Jak podłączyć ten model telewizora i dvd aby dźwięk był w trybie 5.1

• #2 12 Lip 2016 22:26
    mihal2002
    Poziom 43  

Mazik21 napisał:
    Jak podłączyć ten model telewizora i dvd aby dźwięk był w trybie 5.1

A jakie posiadają wejścia/wyjścia.

• #5 13 Lip 2016 15:59
    Mazik21
    Poziom 3  

wejscia w tv i wejscia w dvd

• #6 14 Lip 2016 05:44
    mihal2002
    Poziom 43  

Mazik21 napisał:
    wejscia w tv i wejscia w dvd
    ;
    To sam to rozszyfruj co tam jest napisane i co od czego. Naucz się wklejać zdjęcia.

• #7 14 Lip 2016 15:15
    Mazik21
    Poziom 3  

Na moim laptopie wyraźne jest zdjęcie dvd. Wyjśćz telewizora troche słabsze zgadza się. Ale da się wszystko odczytać i tak.
    Już sobie poradziłem i tak sam. Posiedziałem trochę i podłączyłem 3 głośniki w jedno gniazdo a resztę w drugie w DVD i działa 5.1
    Wymusiłem głos z tv do dvd choć 2 przednie głośniki słabiej działają.

Chyba, że wiesz jak podłączyć w dvd każdy oddzielnie głośnik ( głośniki są wpinane drucikami nie wtyczkami) aby wszystko grało jak należy

• #8 14 Lip 2016 17:04
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Mazik21 napisał:
    Posiedziałem trochę i podłączyłem 3 głośniki w jedno gniazdo a resztę w drugie w DVD i działa 5.1

Musze Cię zmartwić - z tego co opisujesz, to co uzyskałeś to "kociokwik" a nie 5.1.
    Mazik21 napisał:
    jak podłączyć w dvd każdy oddzielnie głośnik ( głośniki są wpinane drucikami nie wtyczkami) aby wszystko grało jak należy

Kupić odpowiednie kino i tv - na tym co masz to tylko zwykłe stereo.

Choć może jest nadzieja (podkreślam może) - jeśli to kino ma obsługę Dolby ProLogic II - to z tv z gniazdka słuchawkowego, albo portu euro "wyciągnąć" audio kablem 2 chinch (z drugiej strony zależy jaki port - albo mały jack jak port słuchawkowy, albo też chinche i przejściówka EURO/chinch) podłączyć to do tego kina (AV IN - pod biały i czerwony port) i włączyć to Dolby - nie będzie to prawdziwe 5.1 tylko "symulowane" i udawane przez kino - ale zawsze coś.

Jeśli TO kino nie ma takiego Dolby - to tylko co wspomniałem wyżej - tylko zwykłe stereo na 2 głośnikach.
    A jeśli chcesz 5.1 to musisz kupić inne kino i inny tv.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson