Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

miernik rezystancji izolacji MIC-30

12 Lip 2016 18:24 2007 6
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.
    Zwracam się z zapytaniem czy miernik rezystancji izolacji MIC-30 jest wart uwagi? Otóż od niedawna pracuję w przedsiębiorstwie zajmującym się oczyszczaniem ścieków i na terenie gminy jest około 50 małych przepompowni, w których pracują po 2 pompy. Moc pomp jest różna od 2,2 KW do 7,5KW.
    Moje kierownictwo chce zakupić owe urządzenie w celu dokonywania pomiarów rezystancji uzwojeń pomp w celu eliminacji silników które nie nadają się do dalszej eksploatacji, a także sprawdzenie pozostałych pomp stojących w warsztacie. także był bym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. Oczywiście mile będą widziane inne propozycje mierników z tym że tylko firma Sonel. (cena nie gra roli)
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 37  
    Jak cena nie gra roli to lepiej do 2.5kV.

Ile jest wart? Tyle ile jego operator.

Osobiście nie podoba mi się dizajn ich dawne zielone były ładniejsze :D

Jako miernik jest Ok bo mamy bardzo uniwersalny przyrząd.
    Miernik izolacji dobrze zabezpieczony przed błędem i pomiarem pod napięciem ( stare miały to i ten pewnie ma ) woltomierz, omomierz i miernik małych rezystancji prądem 200mA wiec kilka pieczeni na jednym ogniu.

Chcą kupić niech kupują, ale warto się zastanowić nad 2.5kV bo może kable dojdą.
    Mam MIC-3 i jestem zadowolony mimo koszmarnego koszyczka na baterie.
    W nim jest lepiej z bateriami :D

Choć patrząc to nie wiem czy przyda się wam skokowa regulacja napięcia. Może 10 była by optymalnym wyborem niż 30 chyba że chcecie testowe źródło napięcia 50-1000V do testowania multimetrów bo osobiście nie widzę zastosowania na co dzień. Standardowo 250/500/1000V wystarcza czasem 2.5kV potrzeba.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 10  
    zdzisiek1979 napisał:
    2.5kV bo może kable dojdą

kabli na pewno nie będzie. Miernik ma służyć tylko do pomiaru rezystancji uzwojeń w silnikach. Także może zaproponować MIC-10 ?
  • Moderator Elektrotechnika
    marker1975 napisał:
    kabli na pewno nie będzie. Miernik ma służyć tylko do pomiaru rezystancji uzwojeń w silnikach.

To u kolegi silniki są zasilane rurkami czy kablami elektrycznymi . Obowiązek pomiaru izolacji silników i kabli wynika z przepisów .
    Mam złe doświadczenia z MIC 30 i tak jak kolega bardziej polecam MIC 10 (1000) .
  • Poziom 30  
    Krzysztof Reszka napisał:
    To u kolegi silniki są zasilane rurkami czy kablami elektrycznymi

Mogą być zasilane przewodami.
    Jednak na poważnie,to polecam przyrząd z napięciem 2,5kV, sam kolega się przekona że nie raz będzie kolega z tego zakresu korzystał.
  • Poziom 10  
    Krzysztof Kamienski napisał:
    Czy rezystancji izolacji uzwojeń??

dokładnie tak jak kolega napisał-- przepraszam mój błąd