Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po wymianie wyświetlacza dotyk nie działa telefon : Motorola moto g (x1032)

12 Lip 2016 18:55 1071 6
  • Poziom 2  
    Witam mam pytanko bo mam Motorole moto g pierwszej generacji i wymieniłem wyświetlacz cały nowy iż stary był rozlany i po wymianie ekranu wszystko działa lecz nie reaguje na dotyk.Więc mam pytanie czy ktoś wie co mam zrobić aby dotyk działał wyświetlacz jest cały nowy.
  • Poziom 13  
    jest prawdopodobieństwo ,gdy montował Pan nowy wyświetlacz to mógł pan jakiejś taśmy kontaktowej ( ja to tak nazywam :X ) niepodpiąć lub po prostu wyświetlacz jest w jakimś stopniu feralny. Ew. Gdy telefon upadł ( najprawdopodobniej upadł ) to mógł się uszkodzić jakiś moduł odpowiedzialny za dotyk.
  • Poziom 2  
    No tak upadł lecz wymieniłem płytę główną wraz z ekranem i tu jest problem ze są wszystkie taśmy dopięte nawet ta mała taśma z układem U1 i wyświetla normalnie obraz lecz dotyk nie działa.

Dodam to,że sprawdzałem ekran od kolegi i normalnie dotyk działał a z tego nowego wyświetlacza co mam to wgl nie działa dotyk.
  • Poziom 13  
    To być może części te są feralne ... Niech pan spróbuje ew jeszcze włączyć tryb BOOTOWANIA i tam sprawdzić dotyk / przywrócić telefon do ust. fabrycznych ( najczęściej Vol + lub (-) + Przycisk odblokowania ekranu / jakiś inny przycisk. )
  • Poziom 2  
    Raczej nie ram i procesor iż jest zrobiony format a co do botowania to moge wejść do tak jak by biosu (Flash Mode) robiłem recovery i dalej to samo.