Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Postawienie na nogi kolumn Unitra ZG10. Co wstawić?

kelostay32 12 Lip 2016 19:19 987 7
  • #1 12 Lip 2016 19:19
    kelostay32
    Poziom 6  

Witam.

Wygrzebałem z piwnicy dwie kolumny Unitra ZG10 (jednogłośnikowe). W tej chwili są tam głośniki Tonsil GDS 20/10 8Ω, 10W. Jeden nie działa, i nie daje znaku życia. Drugi zaś brzęczy, chrupie i ma sparciałe zawieszenie. Zastanawiam się nad przywróceniem tych kolumn do życia. Znalazłem sobie głośnik ICOON 20cm 8Ω. Koszt za dwa głośniki to będzie koło 100 zł.
    I teraz pytanie: czy jest sens kupić te głośniki (jakieś opinie?), a jeśli jest sens, to czy będą działać? Zaznaczam że mam wzmacniacz Unitra WS315.

Dziękuję za odpowiedzi!

0 7
  • #2 12 Lip 2016 21:17
    Brivido

Poziom 28  

Szukaj oryginalnych, znajdziesz poniżej 100zł.

0
  • #3 12 Lip 2016 21:46
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Gdzieś już (w jakimś innym temacie) pisałem o moich wrażeniach z odsłuchu tych kolumn (ZG10). Były one robione według mnie "na palę" - obudowa zamknięta i zdecydowanie za mała do tego głośnika (GD20/10). W efekcie - praktycznie zero basu. Zresztą w tych samych obudowach były też montowane (oczywiście przy innej płycie czołowej - z mniejszym otworem na głośnik) głośniki o zdecydowanie innym charakterze i średnicy - GD12/8. Niewiele mniejsza moc a mimo o wiele mniejszej średnicy lepsze brzmienie w zakresie basu.
    Reasumując - nie jestem przekonany co do celowości reanimacji tych kolumn w oryginalnej konfiguracji...

0
  • #4 13 Lip 2016 00:35
    kelostay32
    Poziom 6  

Dla mnie te kolumny mają dużą wartość, bo są niewielkie. Brzmienie też jest w porządku (przynajmniej mi pasuje w 99%, bo czasem bass niedomaga.

@Brivido Oryginalnych głośników nie kupię, bo są pewnie mocno zajeżdżone.

0
  • #5 13 Lip 2016 05:39
    wkj
    Poziom 34  

Dostaniesz oryginały, wystarczy trochę poszukać, trzeba też być cierpliwym.

0
  • #6 13 Lip 2016 12:33
    kelostay32
    Poziom 6  

A jest sens bawić się w regenerację i te klimaty?

I ponownie moje pytanie: Czy mogę wymienić jeden głośnik, czy od razu lepiej dwa? W mojej okolicy jest taki głośnik, sprawny. Tyle wiem.

0
  • Pomocny post
    #7 13 Lip 2016 13:16
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

kelostay32 napisał:
    Czy mogę wymienić jeden głośnik, czy od razu lepiej dwa?
    Pytasz o GDS20/10? Możesz najpierw jeden, a potem drugi. Nawet inaczej eksploatowane nie powinny się zbytnio od siebie różnić parametrami.

Dodano po 2 [minuty]:

kelostay32 napisał:
    Dla mnie te kolumny mają dużą wartość, bo są niewielkie.
    :) Dobry argument... chociaż miałem mniejsze i znacznie lepiej brzmiące.
    kelostay32 napisał:
    Brzmienie też jest w porządku (przynajmniej mi pasuje w 99%, bo czasem bass niedomaga.
    Brzmienie mi pasuje, bo bas niedomaga... Jak to w jednym zdaniu można z wady zrobić zaletę!
    Ale - jak Ci pasuje...
    kelostay32 napisał:
    Czy mogę wymienić jeden głośnik, czy od razu lepiej dwa?
    Pytasz o GDS20/10? Możesz najpierw jeden, a potem drugi. Nawet inaczej eksploatowane nie powinny się zbytnio od siebie różnić parametrami.

1
  • #8 13 Lip 2016 17:06
    kelostay32
    Poziom 6  

Dzięki za pomoc, masz plusika.

Temat do zamknięcia.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo