Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sharp LC-50LE752 - Nie włącza się

orion 12 Lip 2016 22:41 2364 17
 • #1 12 Lip 2016 22:41
  orion
  Poziom 23  

  Witam tv sharp LC-50LE752v nie uruchamia się .Wszystkie napięcia prawidłowe. Podświetlanie po sztucznym wymuszeniu działa prawidłowo. Dioda pod ekranem świeci na niebiesko .Żadnej reakcji na klawiaturę i pilota . Pamięć eeprom kasowałem i wgrywałem od podobnego modelu i nic . może ktoś z kolegów miał podobny przypadek i coś podpowie , a może ktoś ma odczytaną pamięć nand 29F2G08 to proszę o podesłanie

  0 17
 • Pomocny post
  #3 13 Lip 2016 07:57
  mailo
  Poziom 26  

  Witam.

  Już pomagałem jednej osobie na forum.
  Udostępniłem wsad dla SHARP LE730 z zakazem udostępniania.
  Na 2gi dzień na allegro nim handluje.
  Radzę na niego uważać:
  - wsad z SHARP LE630 nie będzie działał w INNYM TV panie serwisowy
  - wsady z PHILIPS na chassis TPM9 , TPM10 i pewnie inne, działają w innym TV ale z czerwonym komunikatem CI PLUS Key Fail
  Ale on nadal sprzedaje i ludziom kit wciska....

  Tutaj jest zaprogramowana pamięć.
  Zaprogramowana i przetestowana w TV.
  Często tylko wymiana pamięci uratuje TV, nie zaprogramowanie starej...

  Zawartość w IC3303_BR24T64 wypada zachować, potem będzie problem z ustawieniami.

  0
 • #5 14 Lip 2016 10:52
  mirex
  Poziom 43  

  To też, ale nie tylko.
  Bo inną sprawą jest dzielenie się z serwisantami posiadaną wiedzą i materiałami na ich użytek zawodowy, a zupełnie inną udostępnianie jej gawiedzi.
  A to forum stało się forum dla gawiedzi, a nie serwisantów lub ludzi niekoniecznie zarabiających na naprawianiu TV, ale mających wystarczające podstawy i robiących coś dla siebie i rodziny.
  Ilość tematów w działach zamkniętych jest żenująca, a i tak jeśli tam się coś pojawi, to ja odpiszę, lisek odpisze, a reszta ma to gdzieś na ogół. To i nikt nie zakłada tematów tamże, bo po co? Pomoc znikoma.
  Dlatego kiedyś sugerowałem, niejednokrotnie zresztą, aby rzeczy nowe i wartościowe umieszczać w https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum81.html a nie w bazach publicznych.
  Przyjdzie odpowiedni czas, to będzie się udostępniać innym.

  0
 • #6 14 Lip 2016 13:51
  Indyczes
  Poziom 33  

  No własnie błędne koło, nie zakładamy tematów w dziale serwisanci bo nikt tam praktycznie nie zaglada, jak juz sie załozy , to reakcja znikoma. Zgadzam sie z toba Mirex w 100%. Dla mnie akurat naprawy to zarabiania na chleb i nie cierpię jak ktos przynosi cos do naprawy z adnotacja, że to np. opornik i dioda do wymiany i zgadza sie na naprawe jak koszt całkowity nie przekroczy 40-50zl. Pytam sie takiego gościa czy wie ile wynosi obecnie składka ZUS? Zresztą temat rzeka.

  0
 • #7 15 Lip 2016 02:49
  tomasz wojcicki
  Poziom 20  

  To teraz moje pytania:
  1. Jak ktoś dysponuje programatorem do kości NAND oraz potrafi je poprawnie chociaż wlutować i wylutować, zaprogramować itp... - to gawiedź ???

  2. To po co to forum wogóle jest ?? Żeby na każde zapytanie o wsad nand czy inny na forum nieważne czy w dziale serwisanci czy ogólnym odpowiada tylko jeden użytkownik (nie mówię kto) z propozycja sprzedaży zaprogramowanej kości, Skoro traktują to forum jako sposó na dodatkowy zarobek to niech się wyrejestrują i trzymają te wsady dla siebie a nie wymądrzaja się na forum !

  1
 • #8 15 Lip 2016 09:17
  mirex
  Poziom 43  

  tomasz wojcicki napisał:
  Jak ktoś dysponuje programatorem do kości NAND oraz potrafi je poprawnie chociaż wlutować i wylutować, zaprogramować itp... - to gawiedź ???

  Tomaszu! My dokładnie wiemy, co kto potrafi! Nawet jesli ktoś jest całkiem nowy, po sposobie założenia tematu, po 1 czy 2 postach.
  Dlatego przecież napisałem
  mirex napisał:
  ale mających wystarczające podstawy i robiących coś dla siebie i rodziny.

  Ale podkreślić jeszcze muszę ostatni człon - robiących coś dla siebie i rodziny.
  tomasz wojcicki napisał:
  . To po co to forum wogóle jest ?? Żeby na każde zapytanie o wsad nand czy inny na forum nieważne czy w dziale serwisanci czy ogólnym odpowiada tylko jeden użytkownik (nie mówię kto) z propozycja sprzedaży zaprogramowanej kości, Skoro traktują to forum jako sposó na dodatkowy zarobek to niech się wyrejestrują i trzymają te wsady dla siebie a nie wymądrzaja się na forum !

  Ano po to, żeby się wymieniać wiedzą.Tymczasem od 90% zakładających tematy i żądających pomocy inni nigdy nic nie otrzymają w zamian. Najczęściej nawet zwykłego dziękuję.

  A z ofert płatnych korzystać przecież nie musisz! Takie są prawa rynku. Osobiście tylko takiej formy użytkowania forum nie pochwalam, Nie widzę natomiast problemu, jeśli ktoś także pomaga na forum, podpowiada.
  Nadal zresztą wielu serwisantów korzysta z pomocy odpłatnej innych. Niestety nie każdego stać na to, aby kupować drogi sprzęt po to, by dwa, trzy razy w roku z niego skorzystać.

  2
 • #9 15 Lip 2016 17:01
  orion
  Poziom 23  

  Tv naprawiony dzięli koledze mailo. Wymiana pamięci na nową zaprogramowaną i po sprawie .

  1
 • #11 16 Lip 2016 09:38
  Macosmail
  Poziom 33  

  mailo napisał:

  - wsady z PHILIPS na chassis TPM9 , TPM10 i pewnie inne, działają w innym TV ale z czerwonym komunikatem CI PLUS Key Fail
  Ale on nadal sprzedaje i ludziom kit wciska....  Dokładnie tak jest. Nie tylko w Philips, ale i innych modelach TPV (niektóre starsze Sharp, Toshiba). W tych TV w NAND na partycji PERM znajduje się zestaw kluczy generowanych na podstawie unikatowego ID układu SoC. Nie można po prostu skopiować zawartości z jednego TV do drugiego.

  0
 • #12 16 Lip 2016 15:46
  orion
  Poziom 23  

  Między innymi nikt tu nie zagląda temu że do każdego pytania dopisuje się kilku mądrych co to wiedzą najwięcej ale nie powiedzą . Wiedza kosztuje wiem o tym dobrze i nie mam nic przeciwko temu żeby za coś zapłacić lub dać coś na wymianę. Dobrze wiedziałem że problem tkwi w pamięci nand i twierdząc że to dobry trop w niczym mi nie pomogłeś . Na tym forum trzeba się dobrze napocić żeby zaraz jakiś gorliwy moderator nie przeniósł pytania o wsad do nigdy nie odwiedzanego forum szukam wsadu gdzie napewno nikt nie odpowie .

  0
 • #13 20 Lip 2016 11:19
  tomasz wojcicki
  Poziom 20  

  Jako że jestem zarażony komuna linuksową.
  Jestem zawsze zdania że "information must be free" wtedy dużo więcej mozna zdziałać. Dlatego swoje zczytane wsady wrzucam do ogólnie dostępnej bazy. Na moje poszukiwania wsadów jeszcze nikt nie odpowiedział.
  Jak każdy sobie rzepke skrobie to tylko wielkie korporacje takie jak Sony, Microsoft itp... się cieszą bo mogą dowolnie doić klientów.
  Tworzą nienaprawialne sprzęty wsady nand przypisane do konkretnego nr seryjnego procka itp... ktoś coś odkryje nie dzieli sie z nikim bo może parę marnych groszy zarobić i tak wiedza umiera....

  0
 • #14 20 Lip 2016 11:47
  mirex
  Poziom 43  

  tomasz wojcicki napisał:
  ktoś coś odkryje nie dzieli sie z nikim bo może parę marnych groszy zarobić i tak wiedza umiera....

  Mylisz się. Właśnie jest odwrotnie.
  Wiedza zamiera, bo zamiast myśleć, ludzie mają do dyspozycji gotowce. Ty to nazywasz rozwojem wiedzy?
  To tylko wygodnictwo. ;)

  To ja też dam ci swój przykład - działam na Linuksie i .... nic z niego nie kumam. Bo nie potrzebuję. Potrzebuję narzędzia do pracy. ;)
  Ale gdybym nie miał gotowych rozwiązań, to musiałbym poznać podstawy i kruczki.
  Więc nie opowiadaj, że fakt, że coś jest za free, jest rozwojowe dla ludzkości! Nie jest , bo być nie może. Jest rozwojowe dla jednostek, które i tak chcą zgłębiać tajemnicę. ;)
  Nie opowiadaj, że to co dostępne jest za free, jest dla ogólnego stanu ludzkości dobre. Moim zdaniem jest zgubne. No bo po co się męczyć, kształcić, czytać, za....ć, skoro można mieć za free? ;)

  2
 • #15 22 Lip 2016 08:44
  mailo
  Poziom 26  

  tomasz wojcicki napisał:

  Tworzą nienaprawialne sprzęty wsady nand przypisane do konkretnego nr seryjnego procka itp... ktoś coś odkryje nie dzieli sie z nikim bo może parę marnych groszy zarobić i tak wiedza umiera....


  Witam.
  Firmy jakoś się muszą zabezpieczać przed nieautoryzowanym dostępem.
  Płyty są naprawialne, ale przez CENTRALNE serwisy, które mają dostęp...

  0
 • #16 22 Lip 2016 21:16
  tomasz wojcicki
  Poziom 20  

  A co to jest nieautoryzowany dostęp ?

  0
 • #17 22 Lip 2016 23:11
  Andrzej4567
  Poziom 18  

  Witam.
  W pełni popieram pogląd, że tylko ciężką pracą, i ciągłym dokształcaniem się, można w danym zawodzie funkcjonować. Wtedy, docenia się też pracę kogoś innego. Jak coś łatwo chwilowo przychodzi, to nie znaczy że zawsze tak będzie. Trzeba "za coś" zapłacić, a kiedy indziej (innym razem) słowo "dziękuje" nic nie kosztuje.

  0
 • #18 23 Lip 2016 06:58
  mailo
  Poziom 26  

  tomasz wojcicki napisał:
  A co to jest nieautoryzowany dostęp ?


  Chyba tego nie trzeba tłumaczyć ?

  0