Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka zanussi zwq61216wa

cola77 13 Lip 2016 00:21 624 2
  • #1 13 Lip 2016 00:21
    cola77
    Poziom 2  

Witam
    Mam problem z pralka zanussi zwq61216wa ile ten model powinien płukać? Gdy nastawiam pranie na bawelna płucze 2 razy tak samo na syntetykach. Ostatnio nie wypompowuje wody przed rozpoczeciem prania a zawsze tak robiła. Pompa długo pracuje, filtr jest czysty. Pralka niepokazuje zadnych błedow. Jest na gwarancji dzisiaj zauwazyłam lekko piane w filtrze. Na tych dwóch płukaniach pobiera duze ilosci wody. Czy to tak ma być?? Programator niekiedy sie zawiesi na 2 minuty przy płukaniu ale to sie zdaza niekiedy.

0 2
  • #2 13 Lip 2016 11:35
    jasko_1959

Specjalista AGD

Jeśli jest na gwarancji-to nie prościej wezwać serwis?

Może zbyt długo wylewać wodę (przytkany wąż odpływowy, coś-np skarpeta-siedzi w wężu zbiornik-pompa); może uruchamiać się system antypienny (zły detergent lub jego za duża ilość).

0
  • #3 15 Lip 2016 11:21
    cola77
    Poziom 2  

Edit: 13 Lip 2016 22:24
    Ogólnie to zaczęło tak się dziać po zmianie na płyn do prania niemiecki wcześniej prałam kapsułkami. Dzisiaj zrobiłam dwa prania na krótkich programach zaczęła odpompowywać wodę przed praniem. Woda spływa raczej normalnie. Może to wina właśnie płynu do prania będę mniej wlewać.
    Edit: 15 Lip 2016 11:21
    Jeszcze jedno pytanie czy pompa może tez dłużej chodzić dlatego bo jest np. za dużo piany w pralce? Pralka płucze tylko 2 razy. Dolewa wodę do płukania.

0