Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens kg36nx46 lodówka - chłodziarka nie chłodzi, zamrażalka działa

piecu24 13 Lip 2016 10:45 846 6
  • #1 13 Lip 2016 10:45
    piecu24
    Poziom 8  

Witam, mam problem z tą lodówką jak w temacie....
    Historia jej jest mi nie znana... kupiłem mieszkanie i była w cenie. Stała długo wyłączona (dlatego lodu nie było) ponoć działała ;)
    Po dokładnym umyciu i włączeniu okazało się ze nie chłodzi, zamrażalka ok...

Zadzwoniłem na serwis znaleziony przypadkowo na internetach, przyszło dwóch wesołych Panów rozkręcili okazało się ze wentylator nie działa.
    Znaleźli podobny BOSHa, aczkolwiek nie pisało na nim czy ma takie same parametry na starym jest 2.1W i trochę za długi był bolec wsuwany do wiatraka ( przycięli gumówka :) po chwili wentylator działał... ( 250zl skasowali )

Niestety w lodówce dalej ciepło... drugie podejście tym razem przyszli z klejem ze wentylator krzywo był ustawiony dlatego nie dmuchało zimne powietrze... pokleili i poszli (stwierdzają ze nie widza co moze być)... efekt końcowy ze dziś rano dalej ciepło ( termometr umieszczony na półce dolnej drzwi pokazuje z 18 stopni )

lekko wku... sam rozkręciłem osłony (wentylatora jeszcze nie wyciągnąłem) i teraz pytanie co moze być przyczyna, wentylator się kreci ale jak włożę rękę do kanału w chłodziarce to prawie nic nie czuć dmucha za to mocno w zamrażalce, czy jest tam jakaś blokada co blokuje to powietrze?

moze ma ktoś jakiś pomysł ? ( czy wentylator moze być za słaby ? )

0 6
  • #2 13 Lip 2016 11:33
    jasko_1959

Specjalista AGD

Przytkany układ lub zbyt mała ilość czynnika w układzie

0
  • #3 13 Lip 2016 11:40
    piecu24
    Poziom 8  

jasko_1959 napisał:
    Przytkany układ lub zbyt mała ilość czynnika w układzie

przytkany układ ? znaczy ten kanał od zamrażali do chłodziarki co niby ma ten wentylator pchać zimne powietrze, jest tam jakaś dodatkowa blokada ?
    czynnika chyba nie jest za mało jak zamrażalka mrozi dobrze? ...

dzięki `jasko_1959` za odpowiedz!

0
  • #4 13 Lip 2016 11:46
    jasko_1959

Specjalista AGD

Przytkany układ-czyli gdzieś w kapilarze-czyli bez rozszczelnienia układu nic nie sprawdzisz.

Działająca zamrażarka wskazywałaby na to, że freonu starcza na jej zamrożenie (tam zaczyna mrozić) natomiast nie starcza na schłodzenie chłodziarki (tam siedzi czujka ntc i nie uzyskuje właściwej temperatury).

Urządzenie w ogóle Ci się wyłącza (agregat) czy pracuje cały czas?

0
  • #5 13 Lip 2016 11:57
    piecu24
    Poziom 8  

hmm czasami się wyłączy ale to chyba sporadycznie... cały czas słychać agregator.
    Ehh to trzeba będzie chyba nowa kupić, myślałem ze podziała chociaż trochę... dzięki!

0
  • #6 13 Lip 2016 12:11
    jasko_1959

Specjalista AGD

napełnienie takiego układu nie powinno kosztować więcej niż 200 zł więc możesz spróbować-tylko nie bierz firmy jak poprzednia, która kasuje Cię za robotę, a jednocześnie sprzęt dalej nie pracuje

0
  • #7 15 Sie 2016 22:16
    piecu24
    Poziom 8  

fachowcy przy kolejnej próbie wymienili wentylator na mocniejszy i lodówka zaczęła chłodzić :) zamykam

0