Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hewalex PWPC-3,8H-A2-W300 - Parametry pracy sprężarki Hitachi

jtrybul111 13 Lip 2016 12:27 696 0
    jtrybul111
    Poziom 8  
    Jestem "szczęśliwym" posiadaczem pompy ciepła powietrze- woda z zasobnikiem 300l firmy Hewalex zesprężarką Hitachi ASG116CV-B6DT na R410A. W zasobniku uszkodzeniu uległa wężownica, którą skutecznie naprawiałem (poprzez wymianę rurki na nową). Przy okazji wymieniłem olej w sprężarce, wymieniłem oryginalny filterek siatkowy na większy z opcją pochłaniania wilgoci i nabiłem nowy czynnik. Jako, że przez niedopatrzenie nowa wężownica jest dłuższa od oryginalnej (oryginalna ok. 19mb, nowa 25mb) zamiast 700g czynnika , nabiłem 800g. Pompa działa, niby fizycznie smiga jak należy, ale nie znam parametrów technicznych jaki w oryginale powinna mieć. Aktualnie przy pracy ustabilizowanej, tj. temp. zew. ok 20°C, temp wody w zasobniku 40°C- (temp rurki na powrocie ok. 47°C), temp. na tłoczeniu 86°C, ciśnienie na ssaniu to ponad 8bar (nie wiem ile bo mam stare manometry które są do 7 bar) a na tłoczeniu 17. Ale jak temp. zasobnika wzrośnie do ponad 50°C (np. 52) to na tłoczeniu jest 109°C a ciśnienie 35bar- czyli chyba trochę za duże a nie wiem dlaczego. Czy jest za dużo czynnika, czy może tak powinno być i jak działa to zostawić tak jak jest.