Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

excel - przenoszenie danych między arkuszami

13 Lip 2016 03:11 744 5
  • Poziom 10  
    Witam.
    Nie otwieram kolejnego tematu, ponieważ mój problem jest trochę zbliżony.
    A mianowicie: w pliku "przykład" znajduje się 3 arkusze odpowiednio nazwane. I o co mi chodzi. Kiedy uzupełniam dane w pozostałych arkuszach (tzw. "pomocniczych" czyli "wczasy" i "wypoczynek", interesujące mnie części danych są przenoszone do arkusz "głównego" "pełne dane" tj.: nazwiska, daty, kwoty. I tu zaczynają się dla mnie schody. Z nazwiskami i kwotami nie ma problemu, problem mam z datami. Bo gdy ich nie wpiszę do arkuszy pomocniczych one same (w głównym) się umieszczają, z datą nadaną przez komputer, czyli 1900-01-00, a mnie zależy by data pojawiała się w momencie wpisania do arkuszy "pomocniczych".
    I jak to rozwiązać? Dodam tylko, że w rubrykach z datami znajduje się formuła pobierająca dane z innego arkusza!

PeeS
    Jeśli jest to możliwe, nie chciał bym bawić się w makro, ponieważ w arkuszach są tylko wycinki kolumn - dla potrzeb przykładu!

Moderowany przez RADU23:

Posty wydzieliłem jako nowy temat.
    Nie podpinaj się pod wątki archiwalne.
    3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

• Pomocny post
    Poziom 27  
    Jednym z rozwiązań jest zmiana formatu wyświetlanych liczb na niestandardowy z typem:
    Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

albo formuła (przykład dla komórki I6 arkusza "pełne dane"):
    Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    W uzupełnieniu propozycji "cbrman-a" proponuję ogólnie stosować do zapisu daty format liczbowy, a nie tekstowy (jak w przykładzie) :!:

Jeśli będziesz chciał zrobić jakąkolwiek operację na wartościach dat np określić czas oczekiwania na realizację wniosku o dofinansowanie wypoczynku :D - wystarczy odjąć jedną datę od drugiej. Przy formacie tekstowym tego nie zrobisz ... chyba, że po dodatkowej konwersji :|
  • Poziom 10  
    Dziękuję bardzo za pomoc.
    Mam jeszcze jedno`pytanie. Czy w Excelu mogą migać komórki? Np. przekroczono budżet, miną jakiś termin. Wiem formatowanie warunkowe itd, itd ale po użyciu formatowania warunkowego po wpisanym działaniu, gdy zostanie spełniony określony warunek komórka zmieni swoja kolorystykę. Tylko tyle, że migająca komórka była by bardziej rzucającą się oczy!!!!
  • Poziom 10  
    Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc.
    Pozdrawiam Jarek :D