Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Vivacity - Rolki wariatora

13 Lip 2016 16:56 1755 7
  • Poziom 18  
    Trafił mi się taki skuterek, mianowicie Peugeot Vivacity 100. Jest szybki, silny itp. ale słabo przyspiesza z postoju. Przypuszczam, że winnymi mogłbybyć rolki wariatora. Wyjąłem je, są troszkę zeszlifowane. Ta ze zdjęcia poniżej jest najmocniej wytarta. Czy to może być przyczyną słabego ruszania? Rolki są fabryczne tzn. rozmiar i waga.

Peugeot Vivacity - Rolki wariatora

Jeśli to nie wina rolki to gdzie szukać przyczyny? Nigdy nie miałem do czynienia z takimi sprzętami.
    Dzięki i pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Witam,
    Oczywiście że mogą być przyczyną takiego zachowania a dokładnie ich nierównomierny docisk ( winne zużywać się tak samo wszystkie), może były zatarte.
    Nie zapominaj o pasku, który winien mieć odpowiednią szerokość i długość.
  • Poziom 18  
    Kupie jedno i drugie, bo faktycznie pasek założyłem "pierwszy z brzegu". Wiesz może jaki powinien być rozmiar paska do tego skutera?
  • Poziom 18  
    Prowadnice wariatora są faktycznie trochę powycierane. Z paskiem jest problem, bo co katalog to inny rozmiar. Zamówiłem nowe rolki, nieco lżejsze i zobaczymy co będzie.
  • Poziom 30  
    Pasek klinowy to dobiorą w każdym sklepie który prowadzi sprzedaż pasków na podstawie starego. Nie było żadnych oznaczeń na pasku?
    Rolki natomiast winny być cięższe jeżeli był problem z przyspieszeniem, lub ślizganiem się paska.
  • Poziom 18  
    Nie było, kupiłem jakiś w ciemno, ale na podstawie tego co ustaliłem trafiłem w rozmiar, jutro mają przyjść rolki i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Rolki zmienione, skuter śmiga jak trzeba, v-max 105.
    Dzięki i pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Rolki zmienione, skuter śmiga prawidłowo, v-max 105.
    Dzięki i pozdrawiam