Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Użytkownik LOCOLOCO oszukuje ludzi?

rumble1 03 Sie 2014 20:59 14367 93
    rumble1
    Poziom 1  
    No tego już za wiele! Panie i Panowie wiele razy próbowałem interweniować na tamtym forum w sprawie pisania głupot, ale zawsze kończy się to oczywiście skasowaniem postów i banem, jednak teraz miarka się przebrała!

Moderator - Kiki vel LOCOLOCO właściciel portalu hdtv.com.pl JAWNIE OSZUKUJE swoich czytelników!!

Kilka dni temu napisał, że na słaby bitrate pomógł mu dobry wzmacniacz sygnału antenowego wyborażacie sobie to?! Równie dobrze mógł napisać, że jest słoniem. Przecież to jawna bzdura!

Po wymianie kabli miał na CYFROWEJ telewizji lepszy obraz?? Ja można tak kłamać!
    Niezawodny użytkownik tdx szybko zadał pytanie jak to niby możliwe

Oczywiście zapadła cisza.....

Tylko biedni użytkownicy, którzy uwierzyli w te bzdury próbowali się dopytać, biedaczki, nie wiedzą, że takich urządzeń nie ma i że dyskutują z oszustem.

Aż żad ściska, że takie nabijanie w butelke nie jest karane!
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  
    Miałem się nie wypowiadać w tej farsie... ale...

1. Jakie masz dowody że to ta sama osoba ?
    2. Jesteś na forum od dziś, jak po ostatnim oblężeniu głąbów z "Gimbazy" mam Ci wierzyć ?
    3. Ten temat to prowokacja następnego tępaka, który wylewa swoje nieuzasadnione ale ?
    4. A może nie wie o czym pisze ?

Moderator powinien ten temat skierować do odpowiedniego działu, a rumble1 sowicie wynagrodzić !
    krakarak
    Poziom 39  
    Nie wiem czy kolega LOCOLOCO świadomie wprowadza czytających w błąd, ale faktem jest, że "Kiki vel LOCOLOCO właściciel portalu hdtv.com.pl" to ta sama osoba.
    Łatwo to znaleźć w internecie, jest nawet nazwisko i imię oraz nr telefonu do niego.
    Prowadzi działalność i salon sprzedaży sprzętu RTV.
    tradom
    Poziom 12  
    Piszę tego posta, aby ostrzec wszystkich użytkowników szukających porad w dziale "Jaki TV". Mianowice chodzi o LOCOLOCO, a bardziej szczegółowo o jego notoryczne pisanie nieprawdy i wprowadzanie szukających nowego telewizora użytkowników w błąd. LOCOLOCO jest znany również jako właściciel sklepu/potalu hdtv.com.pl.
    Przykłady niekompetencji tego użytkownika: Link
    LOCOLOCO w poście nr 9 Link podaje jako swoją propozycję chiński telewizor TCL, dodając, że posiada matrycę 100Hz. Niestety nigdzie nie można potwierdzić tej informacji, a sam LOCOLOCO przyznaje, że posiada taką wiedzę wprost od producenta tego tv. Jednak jego konkurencyjny portal wykonał testy i okazało się, że matryca zawarta w tych telewziroach ma jedynie 60 HZ, na co zwróciłem uwagę w poście numer 14 Link LOCOLOCO w swoim stylu zaczął mi ubliżać, jak i kolegom wykonującym test, za co zresztą został zbanowany. Oczywiście dalej upierał się przy swoim podając między innymi stronę, na której są informację techniczne telewizorów, ale brak jakichkolwiek testów i źródeł potwierdzających zawarte tam informację. Nawet nie ma tam wpisu o wspominanych przez LOCOLOCO 100 Hz - post nr 21 Link
    Analogiczna sytuacja w tym temacie: Link W poście numer 30 LOCOLOCO w niegrzeczny sposób podaje wyżej wspominaną stronę displayspecyfications jako źródło swojej wiedzy (a raczej jej brak), na której również nie ma informacji o Hz matrycy. Następnie w poście numer 32 obraża osoby wykonujące test potwierdzający jego błędne informacje i twierdzi, że wiedzę swą posiada wprost od producenta telewziora. Nie byłoby w tym nić dziwnego gdyby nie fakt, że LOCOLOCO po osądzeniu go o kłamanie i naciąganie użytkowników na zakupy u siebie w sklepie, podając przy tym nieprawdziwe informację, sam postanawia dopytać producenta na... jego fanpage na Facebooku. To jest informacja prosto od producenta? Śmiechu wartę :) Dowód:
    Jak widać Krzysztof jest bardzo niekompetentną osobą, która kłamie z premedytacją na różne tematy.

Faktem jest również to, że LOCOLOCO notorycznie namawia użytkowników do zakupu u niego w sklepie z "profesjonalną kalibracją gratis". Niestety to również jest nieprawda, ze względu na to, że nie kalibruje każdego egzemplarza osobno, a wpisuje ustawienia jednego modelu do pozostałych sztuk sprzedawanych telewizorów. Sam się do wszystkiego przyznał, ale nie mam ochoty szukania tych postów.
    Radzę się zastanowić zanim ktoś kupi telewizor polecany przez LOCOLOCO.
    Davaeorn
    Poziom 7  
    Dzięki za informacje!
    Kiedyś prawie coś od tego człowieka kupiłem, dobrze, że ostatecznie zrezygnowałem.
    Od początku wyglądał cokolwiek wątpliwie z tą "pseudo-kalibracją" itd...
    koper500
    Poziom 6  
    Ja bym proponował usunąć go na zawsze z Elektrody. Po prostu nie da się korzystać z tematu zakupu telewizorów, bo on ciągle pisze to samo, i kłamie ! Nie rozumiem adminów, że mu pozwalają na ciągłe handlowanie na tym forum. Ja po prostu przestałem ten dział czytać. Zachwala ciągle najgorsze marki telewizorów, te co ma na sklepie !
    mirex
    Poziom 43  
    Facet od lat dba tylko o siebie i usiłuje wypromować swoją fachowość i nieomylność. Nie tylko na Elektroda.pl
    Wiadomo po co. I to samo w sobie jest w porządku. Każdy może się promować.
    Tyle tylko, że wy (zorientowani w temacie, a nie zwykli użytkownicy, którzy szukają czegoś w miarę dobrego za rozsądną cenę) mu na to pozwalacie. Choć z tym pozwalaniem, to kij ma dwa końce, o czym będzie niżej.

Niestety, inną kwestią jest podejście moderatorów, albo ogólnie - władz forum do tego konkretnego przypadku. Od lat mówiłem, że należy go „przykrócić” i pilnować. Niestety to było wołanie na puszczy. Przez niektórych funkcyjnych jest hołubiony, jako swego rodzaju pan i zbawca działu Jaki TV! ;)
    Dlatego też prawie wszystkie konkretne postawy co niektórych użytkowników, pokazujące w prostych słowach fakty, spotykały się z jednoznaczną reakcją modów. No więc większość co nieco wiedzących woli milczeć, niż toczyć boje z moderatorami.
    Tylko w imię czego? Ludzie zyskują coś na reklamowaniu przez forum pana LOCOLOCO? Forum nabywa rangi opiniotwórczej??
    Otóż jest dokładnie odwrotnie szanowni czytelnicy.
    Ludzie nic albo niewiele zyskują, a forum w oczach fachowców po prostu ośmiesza się, promując tego gościa.
    gulson
    Administrator Systemowy
    KIKI vel LOCOLOCO napisał:
    I pytanie do szanownej administracji serwisu Elektroda.pl - czemu zezwalają na takie praktyki jak publiczne promowanie i lokowanie, może nie konkretnego produktu, ale 1 konkretnego sprzedawcy/sklepu (KIKI/LOCOLOCO/HDTV.COM), którego praktyki i sposób "doradzania", nie tylko głęboko wątpliwą wartość wnoszą, ale przede wszystkim narażają potencjalnych użytkowników tego serwisu na ogromne problemy choćby z gwarancją za zakupiony u niego sprzęt do czego dąży praktycznie każdy jego post na tym forum?
    Czemu administracja nie zareaguje usunięciem stałym tego użytkownika i co jeszcze musi się wydarzyć?

Każdy może się wypowiadać na forum, nie naruszając regulaminu forum. Widocznie użytkownik LOCOLOCO potrafi mądrze prowadzić działania marketingowe, że nie jest to od razu dostrzegalne.
    Natomiast już sam fakt, że pozwoliliśmy na istnienie tego wątku powinien symbolizować, że chcemy być jak najbardziej obiektywni i niezależni, nie tak, jak inne fora. Jednocześnie użytkownik LOCOLOCO powinien się móc ustosunkować do zarzucanych mu czynów i za chwilę mam nadzieję to zrobi.
    Davaeorn
    Poziom 7  
    Na moje oko, to patrząc chociażby na fakt, że będąc zbanowanym, zaczął momentalnie podbijać swoje stare tematy byle tylko
    a) zdenerwować swoich oponentów,
    b) pokazać że ma administracje głęboko,
    c) żeby nikt o nim nie zapomniał,
    d) wszystkie powyższe
    kwalifikuje się na perma-bana. A patrząc na to, w jaki sposób się "tłumaczy" na innych (w tym własym) forach, liczenie na to, że się w sposób merytoryczny ustosunkuje, jest raczej marzeniem ściętej głowy...
    mirex
    Poziom 43  
    Akurat dlatego ban, to niestety nie. ;)
    Wolno mu to zrobić zgodnie z regulaminem.
    Ale zgadzam się z tobą - wymowa takiego działania jest raczej oczywista dla myślących. ;)

Zresztą macie popis w jednym z ostatnich tematów - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3224678.html
    To też ciekawe - fachowe podejście. HDR jest i już. A czy oglądacz ma z tego faktyczny pożytek, to już inna kwestia. TV jednak trzeba wypromować i sprzedać, bo ma bajer!
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3191031.html

I jeszcze przykład na to, o czym pisałem trochę wyżej, czyli pozwalanie LOCOLOCO na prawie na wszystko, a blokowanie tych, którzy mają inne zdanie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15807565#15807565
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15807542#15807542
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3219131.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3218962.html
    schefler
    Poziom 1  
    Owszem jego działania są bardzo nachalne. Udziela się w każdym wątku, proponuje ciągle te same modele różniące się tylko i wyłącznie wielkością obrazu. Widać, że za wszelką cenę chce zareklamować modele które ma aktualnie u siebie w sklepie. Sam sklep osobiście polecam, bo ceny ma znacznie niższe niż u konkurencji, jednak jeśli chodzi o merytoryczne podejście do działu AV to wygląda to miernie. Każdy z nas więcej wyczyta w internecie na temat danego modelu aniżeli dowie się od kikifiki cocoloco
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    Davaeorn
    Poziom 7  
    Cytat:
    Ponieważ seria S7806 też była 100Hz

nieprawda. Tylko model 58 cali ma 100Hz.

Poza tym, jako tester, niepowinieneś podawać informacji których niesprawdziłeś - jak bity matrycy czy odświeżanie. A ty robiłeś to regularnie - co ewidentnie wskazuje na interes sprzedawcy. Wręcz więcej - wciąż to robisz - na co wskazuje powyższy cytat.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    Davaeorn
    Poziom 7  
    Ale test mówi co innego. I teraz mamy słowo serwisanta vs. rzetelnie i w jasny sposób przeprowadzony test. Tutaj nie ma dyskusji.

Znacznie ciekawsza jest kwestia s78 - i tego, że model 50 cali ma 50Hz a dopiero 58 cali ma 100Hz. Do tego by się mogli ustosunkować.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    Davaeorn
    Poziom 7  
    Rozumiem więc, że odwołujesz swoje zarzuty pod adresem np. Panasonica 680? Któremu tylko i wyłącznie na podstawie tej strony zarzucałeś 50Hz? Wypowiedzi ludzi od Panasonica były bowiem wyraźne - ma 100Hz.

Co do s79 - fabryka ściemnia. Test wykonany kamerą nie pozostawia złudzeń.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    mirex
    Poziom 43  
    A co jest w środku tych super telewizorów Panasonica? ;)
    Davaeorn
    Poziom 7  
    Jeśli TCL wysyła 50Hz do testów, a normalnie daje 100Hz to jest niegodne zaufania. Bo jaką masz gwarancję, że nie zrobi na odwrót? Żadnej.

A Panasonica 680 jak sprawdzałeś?
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    mirex
    Poziom 43  
    LOCOLOCO napisał:
    W nowych modelach Panasonica jest extra czerń , równość podświetlenia matrycy, extra płynność. Tylko cena jeszcze wysoka.

Ale ja nie pytałem o twoje wrażenia, tylko o bebechy. ;)
    Inaczej - to jest Panasonic, czy tylko nazywa się Panasonic, a w środku to samo, co na przykład w Philipsach i wielu innych „markach”.
    Ta super hiper extra czerń, to wynik nowej jakości matryc? Jakie one? Wynik innych czynników?
    vigo
    Poziom 20  
    Zrozumcie jedno:
    Pan LOCOLCO jest sprzedawcą telewizorów a nie specjalistą od telewizorów, więc nie zadawajcie mu trudnych pytań...
    U niego zawsze będzie wszystko super, ekstra, hiper i milion innych słów marketingowej papki...
    HD-VIDEO
    Poziom 40  
    Super czerń pojawia się przeważnie po 2-3 roku użytkowania telewizora
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    mirex
    Poziom 43  
    Ależ pogłębia. I to bardzo drastycznie. ;) Mniej więcej tak, jak to napisał @HD-VIDEO. Ale takie rzeczy trudno zrozumieć w dzisiejszych czasach. ;)
    Czekam na te rozbiórki. Tylko proszę o nazwę producenta, a nie obrazek, gdzie co jest przymocowane. ;)
    LOCOLOCO napisał:
    Matryca jest SMVA.

A przybliżysz niekumatym tą technologię?
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    tradom
    Poziom 12  
    LOCOLOCO napisał:
    Nie ma żadnej.
    Ja miałem to samo z Samsungiem , co opisałem powyżej.

W nowych modelach Panasonica jest extra czerń , równość podświetlenia matrycy, extra płynność. Tylko cena jeszcze wysoka.

Tylko sytuacja z Samsungiem była taka, że chłopaki z HDTVPolska zrobili test udowadniając jaka była to matryca, a od Ciebie są tylko puste słowa bez żadnego potwierdzenia. Z TCL podobnie. Sama firma zmienia zdanie co chwile o stosowanych matrycach.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    Davaeorn
    Poziom 7  
    LOCOLOCO a jak sprawdziłeś, że ma 100Hz? Kamerą?