Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomiary cewki za pomocą Speaker Workshop

03 Lip 2005 15:21 2233 7
 • Poziom 11  
  Chciałbym zrobić kabel abym mógł zmierzyć indukcyjność cewek. Nie chcę robić całego jigaII? Czy nie dało by się zrobić jakiegoś prostego kabla do pomiaru cewek, rezystorów lub pojemności kondensatorów?
 • Poziom 24  
  Da się. Wystarczy rezystor 8R i na chwilę do kalibracji 4R i 16R. Wywal wszystko ze schematu JIG oprócz rezystora 8R i gotowe.
 • Poziom 11  
  Czy zna ktos inny program w ktorym mozna zbadac indukcyjnosc cewki ?
 • Poziom 31  
  Jesli jestes tradycjonalistą i lubisz matme i fize, to moze to Ci sie przyda:

  :arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic208178.html

  Temat co prawda do konca nie jest rozpisany, ale jak pozniej zauwazylem to obydwa wzory prowadzily do tego samego, tylko w jednym byla jakas sprzecznosc, co slusznie podkreslil eqt :)
 • Poziom 11  
  Robię cewki do zwrotnic. Właściwie to już mam zrobione (15 sztuk). Teorytycznie (wyliczone odpowiednim programem) w jednej z cewek powinno być ok. 110 zwojów. Gdy mierze ją programem Speaker Workshop to wychodzi niższa indukcyjność cewki. Gdy dowinę ok 28 zwojów to wynik pomiaru jest taki jaka ma być cewka. Zastanawiam się który wynik jest bardziej wiarygodny z wyliczeń teorytycznych czy z pomiarów w/w programem.
 • Poziom 21  
  W niektórych przyrzadach uniwersalnych jest pomiar indukcyjności .Ja sobie dorobiłem taką przystawkę i po zakupie cewek w dexonie opisanych sprawdziłem je i pokazywało to samo.
  Co do SPEAKER WORKSHOP tez coś kombinuje na sound blaster live i też mi cos nie wychodzi.
 • Poziom 11  
  agaudio Jaką przystawkę zrobiłeś. Czym robiłeś pomiar? Przyrządem uniwersalnym czy "przystawką"?
 • Poziom 21  
  Nie wiem czy masz dostep do EdW czy pE jest tam pełno przystawek do pomiaru pojemności ,indukcyjności i małych oporności.Oczywiście przyrzadu cyfrowego na zakresie DC -V.