Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki router do Nesostrady - autoconnect?

13 Lip 2016 20:43 462 6
  • Poziom 23  
    Cześć. Jest jakiś router na rynku, który odnawia automatycznie synchronizację ADSL?
    Czasem mi zrywa połączenie. Chciałbym aby router to wychwycił i ustanowił je ponownie, bez mojej interwencji.

Usługa z której korzystam to Neo do 10Mb/s ADSL.
  • Specjalista elektryk
    .:aspire:. napisał:
    Cześć. Jest jakiś router na rynku, który odnawia automatycznie synchronizację ADSL?
    Czasem mi zrywa połączenie. Chciałbym aby router to wychwycił i ustanowił je ponownie, bez mojej interwencji.

Do tej pory myślałem, że każdy rauter ADSL (oprócz tych z końca lat 90-tych) ma opcję automatycznego reconnectu. Ale nie jestem specjalistą w tej dziedzinie.

pzdr
    -DAREK-
  • Poziom 23  
    Ja też :) Niestety czasem nawet kilka godzin nie mam netu, aż po prostu nie zrobię resetu routera.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Wszystkie routery robią to automatycznie. Prawdopodobnie masz uszkodzoną (zaszumioną) linię telefoniczną. Zgłaszałeś problem u dostawy?
  • Poziom 23  
    Przyczynę znam. Mam kawałek do centrali. Z przyczyn technicznych czasem synchronizacja się zrywa. Ja tylko chciałbym nabyć takie urządzenie, które wychwyci brak internetu i zresetuje połączenie.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Musiał byś znaleźć coś z Watch Dog-em ale nic mi nie przychodzi do głowy tak na szybko. W8970v1 z alternatywnym oprogramowaniem ale musisz mieć doświadczenie z USB/UART żeby wgrać a potem skonfigurować OpenWRT.
  • Poziom 23  
    Rozumiem. Dzięki za info. Jak nie zaproponujesz czegoś z oficjalnym oprogramowaniem to zabiorę się za OpenWRT.