Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6610i - Telefon po zalaniu wykazuje problemy ze stanem naładowania baterii

marcin0815 13 Lip 2016 22:00 492 2
  • #1 13 Lip 2016 22:00
    marcin0815
    Poziom 5  

Witam.
    Nabyłem telefon Nokia 6610i (zalany).
    Po wysuszeniu działa, wyświetlacz był w strasznym stanie, ale rozłożyłem go na części, wyczyściłem i zniknęły wszystkie przebarwienia.
    Silniczek od wibracji tylko trzeszczy, nie mam na wymianę. Mikrofon nie działał, wymieniłem go na inny i działa. Głośnik rozmów również był uszkodzony, nie mam chwilowo innego na wymianę, więc zostawiłem puste miejsce.

Telefon działa sprawnie, natomiast są problemy z baterią.
    Kiedy ładowałem go pierwszym razem to po chwili wyświetlił komunikat, że bateria naładowana, jednak po odłączeniu ładowarki pojawiła się informacja o krytycznym stanie baterii, telefon się wyłączył.
    Następne ładowanie przebiegło pomyślnie, dosyć długo.
    Największy problem objawia się przy próbie rozmowy - telefon informuje o połączeniu przychodzącym, ekran mruga, ale po chwili z pełnego stanu baterii zostaje ostatnia kreseczka i albo wyświetla się informacja o słabej baterii, albo od razu o jej wyczerpaniu i telefon się wyłącza. Nie ma znaczenia, czy telefon informuje o połączeniu przychodzącym, czy też połączenie jest odebrane. Po ponownym uruchomieniu stan baterii jest prawidłowy. Czasami sytuacja nie ma miejsca, jednakże mała szansa na to, żeby porozmawiać bez problemów.

Co mogę zrobić, aby naprawić problem? Czy to jakieś zwarcie? Dziękuję za pomoc.

• Pomocny post
    #2 14 Lip 2016 09:27
    tino2003
    Admin grupy GSM

Wszystkie objawy wskazują, że bateria jest do wymiany.

• #3 14 Lip 2016 13:19
    marcin0815
    Poziom 5  

Nabyłem dziś inną Nokię celem dokładniejszego sprawdzenia baterii.
    Niestety wykazywał on dokładnie te same objawy, więc bateria uległa uszkodzeniu.
    Dziękuję @timo2003 za pomoc, miałeś rację :)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo