Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RODE NT1-A - Dobór odpowiedniego sprzętu.

qefear 14 Lip 2016 00:19 2286 3
  • #1 14 Lip 2016 00:19
    qefear
    Poziom 2  

Zamierzam kupić mikrofon RODE NT1-A, jednak nie do końca rozumiem co i jak z jego podłączeniem do komputera. Wiem, że pottrzebny jest interfejs audio, który będzie w tym podłączeniu pośredniczył, ale czy jest różnież potrzebne jakieś dodatkowe zasilanie? Jeżeli interfejs jaki kupie będzie miał w złączu zasilanie phantomowe to żaden dodatkowy zasilacz nie jest potrzebny tak?

Dodatkowo mam jeszcze pytanie o oprogramowianie. Różne interfejsy są kompatybilne z różnymi programami do zbierania i edycji dźwięku. Na czym ta kompatybilność polega? Czy innym oprogramowaniem niż obsługuje mój interfejs nie nagram dźwięku z mikrofonu? I który z programów uważacie za najlepszy dla użytkownika, który nie jest bardzo zaawansowany, ale mimo wszystko chciałby spróbować już czegoś bardziej zaawansowanego niż chociażby Audition.

Do wydania mam około 1300zł na cały zestaw. Jeżeli macie jakieś sugestie i jesteście w stanie polecić jakieś modele to bardzo o to proszę.

0 3
  • #2 14 Lip 2016 11:37
    adambyw
    Moderator Akustyka

qefear napisał:
    będzie miał w złączu zasilanie phantomowe to żaden dodatkowy zasilacz nie jest potrzebny tak?

Nie, w takim wypadku nie będzie potrzebny dodatkowy zasilacz.
    qefear napisał:
    Na czym ta kompatybilność polega?

W przypadku windowsa prawie* każdy interfejs posiada sterowniki WDM i będzie widziany przez system jako zwykła karta muzyczna.
    Należy zwrócić uwagę żeby interfejs posiadał dedykowane sterowniki ASIO. Pozwalają one na bezpośrednią pracę programu ze sprzętem, co przekłada się na dużo mniejsze opóźnienia niż praca z sterownikami WDM.
    Programy dźwiękowe pracujące pod windows, te z segmentu profesjonalnego obsługują zarówno WDM jak i ASIO. Te amatorskie będą pracowały z WDM.
    Tak czy siak karta z ASIO pozwoli Ci na pracę praktycznie z każdym programem. A jeżeli nie będzie miała ASIO są sterowniki uniwersalne jak ASIO4All, które pozwalają na portowanie WDM do ASIO. I z grubsza wszystko działa.

*jedynym interfejsem jaki znam i nie ma WDM tylko ASIO to karta MADI/USB do mikserów Soundcraft SI.

qefear napisał:
    Jeżeli macie jakieś sugestie i jesteście w stanie polecić

Określ jakie masz wymagania co do karty. Ilość i rodzaj wejść, wyjść itp. Ja sugeruję żeby karta miała 24bit, 96kHz mile widziane.

0
  • #3 14 Lip 2016 17:27
    qefear
    Poziom 2  

adambyw napisał:
    Określ jakie masz wymagania co do karty. Ilość i rodzaj wejść, wyjść itp. Ja sugeruję żeby karta miała 24bit, 96kHz mile widziane.

Ilość wejść i wyjść wystarczy taka, aby ten jeden mikrofon dało się podpiąć i żeby działał, czyli pewnie jakaś minimalna. Nigdy takiej karty nie miałem, więc też ciężko jest mi sprecyzować wymagania. Ma mieć zasilanie phantomowe i sterowniki ASIO, o których wspominałeś. Byłbym wdzięczny, jeśli mógłbyś podać konkretne modele, do ok. 500zł

0
  Szukaj w 5mln produktów