Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE55H6400 - zewnętrzne głośniki buczą po wyłączeniu TV

14 Lip 2016 10:24 1485 4
 • Poziom 10  
  Witam !

  Mam pytanie!
  Wcześniej byłem posiadaczem telewizora SAMSUNG UE46F6320, mialem do niego podłączone głośniki komputerowe (za pomocą JACKa), wszystko bylo OK!
  Od wczoraj mam UE55H6400, także podłączyłem te same głośniki pod JACK'a, wszystko gra, ale jak wyłączę telewizor to głośniki buczą - jedynym rozwiązaniem jest wyłączanie głośników z prądu no ale.. to nieciekawie:)
  W czym może tkwić problem ?
  Czy jestem w stanie podłączyć głośniki pod chinche do tego telewizora ?
 • Poziom 17  
  MrKon1u napisał:

  Czy jestem w stanie podłączyć głośniki pod chinche do tego telewizora ?

  Obawiam się, że nie, bo te cinche to wejście.
  Czy te zakłócenia występują tylko na stand-by?
 • Poziom 21  
  Witam. Jeśli te "buczenie" to 50 Hz, może tu pomóc obrócenie wtyczki np. od głośników o 180 st. w gniazdku zasilającym (zakładam że to wtyczka bez "zera") a jeśli głośniki wymagają zerowania więc musi być z TV zgrany potencjał (oba urządzenia zerowane).
  Spróbuj pokombinować. Obróć jedną , obróć drugą ... może pomoże? ;)
  Pozdrawiam Piko.
 • Poziom 10  
  Hej,

  probowałem, bez efektu.
  Ale zauważyłem, że głośnik basowy sam w sobie buczy nawet jak wtyczka jest odlaczona z TV a wpieta jest jedynie wtyczka głośników do subwoofera (jak ja wylacze to buczenie ustaje) - why ?
 • Poziom 33  
  To co włączasz do telewizora, to nie głośniki tylko kolumny głośnikowe ze wzmacniaczem. Prawdopodobnie wejście wzmacniacza w kolumnach jest wysokooporowe. Możesz to sprawdzić włączając zasilanie przy wyłączonym przewodzie sygnałowym z telewizora. Czy buczenie też słychać ? A dotykając palcem "gorącego" styku wtyczki sygnałowej daje bardzo głośne buczenie ?
  Jeżeli tak to przyczyną jest prawdopodobnie duża rezystancja wyjściowa wzmacniacza dźwięku telewizora przy braku zasilania i mała po włączeniu zasilania telewizora. Sposobem na zmniejszenie buczenia byłoby zmniejszenie rezystancji wejściowej wzmacniacza zewnętrznych kolumn głośnikowych poprzez wlutowanie między masę a żyłę sygnałową opornika np.10kΩ