Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tv samsung ks7500 i kablówka i - Pikseloza na tv samsung ks7500, telewizja inea

14 Lip 2016 11:11 1602 10
  • Poziom 4  
    Proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny straszliwej pikselozy oraz rwaniu dzwięku w nowo zakupionym tv samsung ks7500, telewizja kablowa inea, lokalizacja Kórnik, wielkopolskie. Wezwałam serwis samsunga oraz techników z kablówki. Technicy z kablówki regulowali siłę sygnału jednak nic nie pomogło. Stwierdzili, iż to wina telewizora, może problem z głowicą. Obecnie mam siła 100, jakość 80-100. Obraz rwie na wszystkich kanałach, prócz tych które działają bez modułu cam. Serwis samsunga nie stwierdził wady tv i obwinia kablówkę. Ehhh... Czy istnieje jakaś możliwość, aby sprawdzić czy to wina tv, czy sygnału. Kiedy podłączam swój drugi tv samsung smart model z ubiegłego roku pod te same gniazda, wszystko jest ok.
  • Computer Controls
  • Moderator
    Upewnij mnie:
    - odbiornik pracuje prawidłowo na kanałach na których nie jest potrzebny moduł CAM
    - rwie na kanałach przetwarzanych przez moduł;
    Czy tak?
  • Poziom 4  
    Dokładnie tak. Technicy z kablówki zaproponowali mi dekoder, po jego podłączeniu przez hdmi, wszystko było ok.
  • Computer Controls
  • Moderator
    Jeżeli ten moduł CAM został włożony do innego odbiornika i tam działa poprawnie to znaczy że nie chce on współpracować z twoim egzemplarzem odbiornika.
    Albo operator dostarczy Ci model karty który działa poprawnie z twoim odbiornikiem albo będziesz musiał stosować ich dekoder.
    Być może upgrade oprogramowania w TV (i karcie!) coś pomoże ale efekt może być zupełnie odwrotny.
    Karta jest ich czy Twoja? Jak jest w umowie?

Ks7500 to dość "młody" odbiornik, stawiam na przestarzały software w karcie.
    Systemy plików stosowanych w Samsungach są dość specyficzne, wiele kart tak nowego modelu TV nie obsługuje poprawnie.
  • Poziom 4  
    Moduł CAM w innym tv działa poprawnie. Karta jest własnością kablówki, tj po zakończeniu umowy muszę ją zwrócić. Tv nie ma obecnie nowych aktualizacji, a jak zaktualizować kartę? Co do dekodera to nie chce dodatkowego sprzętu i kolejnego pilota, technik z kablówki twierdzi iż to wina odbiornika, i że stosując dekoder telewizor pełni funkcję monitora.

Dodano po 6 [minuty]:

Sewris samsunga upiera się, że to wina sygnału kablówki. Menu telewizora pokazuje ilość błędów E6 od 5-do 30. Historia sygnału też jest zapełniona informacjami o słabym sygnale. Jednak jakość i siła bliska 100. Serwisant stwierdził, tv ultraHD wymaga sygnału bez jakichkolwiek zakłóceń.
  • Pomocny post
    Moderator
    Maja rację, że stosując dekoder odbiornik jest tylko monitorem.
    Ale pytałem się jak jest w umowie, czy jest zapis że dostarczą kartę działająca w odbiorniku abonenta.

Do karty - jeżeli jest własnością operatora - się nie dotykaj. To zmartwienie operatora by ich karta działała w twoim odbiorniku. Musi być na to właściwy punkt w umowie. Jeżeli karta operatora - mimo zobowiązania do dostarczenia - nie działa poprawnie, to jest to nie wywiązywanie się operatora z umowy.

A tak na marginesie: nie licz na fachowość obsługi technicznej Enei, dobrzy fachowcy od nich uciekli, tną koszty jak się tylko da i nie instalują koniecznych zmian w oprogramowaniu kart, lub karty są po prostu przestarzałe. Technika zmienia się bardzo szybko. Jeżeli karta ma software starsze niż pół roku to nie ma się czemu dziwić.
    Samsung zmienia systemy plików i soft w odbiornikach niemal co tydzień, trudno za nimi czasami nadążyć. Zwykły technik od operatora niewiele pomoże, bo sam zapewne ma o tym mgliste pojęcie.
    Nie zostaje nic innego jak dobranie odpowiedniej karty do odbiornika, o ile operator ma taką możliwość... Problem tylko polega na wyegzekwowaniu tego od operatora.
  • Poziom 4  
    Dziękuję za pomoc. Sprawdzę dokładnie umowę i spróbuję pocisnąć z kablówka. Mam jeszcze jedno pytanie, czy jest jakiś sposób, aby sprawdzić telewizor, czy jest sprawny?
  • Moderator
    Jeżeli poprawnie odbiera kanały jakie nie wymagają karty CAM i są to cyfrowe sygnały HD dostarczane przez kablówkę to jednoznacznie jest to sprawny odbiornik.
  • Poziom 4  
    OK, jeszcze raz dziękuję!
  • Moderator
    I pozdrawiam mieszkańca/mieszkankę Kórnika (lub okolic). Mam miłe wspomnienia z dzieciństwa związane z tym miastem, szczególnie parkiem, zamkiem i przystanią po drugiej stronie szosy.
    Sukcesów.
  • Poziom 4  
    Dziękuję. I zgadzam się, Kórnik spokojne i urokliwe miasteczko. Wszystkiego dobrego!