Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 1 ph 2 - Lekki opór przy wrzucaniu 1 biegu

14 Lip 2016 14:43 1341 4
  • Poziom 38  
    Z powodu planowanej wymiany oleju postanowiłem się nieco przyjrzeć pracy skrzyni biegów

Na postoju z uruchomionym silnikiem gdy wcisnę sprzęgło i wrzucam 1 czuje leki opór, wrzucenie na luz lub 2 i ponownie na 1 i oporu już nie ma.
    Odpuszczenie sprzęgła i ponowne wciśnięcie i ponownie wrzucam 1 z lekkim oporem, luz i znowu jedynka wchodzi gładko.
    Opór jest niewielki i jest to coś w rodzaju schodka, po pokonaniu oporu bieg "wskakuje" na miejsce.
    Być może to normalne jednak z naszymi autami już tak jest, drobiazgi urastają do rangi wielkiego problemu.

Sprzęgło raczej odpada, bo problem byłby również z innymi biegami.

Myślę właśnie o oleju i dolnej poduszce skrzyni, bo dodatkowo "ruch" silnika przenosi się na lewarek zmiany biegów, podczas przyspieszania ucieka do tyłu, a podczas zwalniania do przodu.

Dodano po 3 [godziny] 18 [minuty]:

Wymieniłem poduszkę dolną, jednak bez zmian, gałka rusza się w przód i w tył tak jak przed wymianą.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    cezars65 napisał:
    Objaw wskazuje na zużycie synchronizatora 1 biegu.

Nie sądzę.
    Do autora tematu: zainteresuj się tulejką wybieraka skrzyni biegów.
  • Poziom 38  
    Kolejny dzień się pobawiłem trochę lewarkiem i "cięższe wchodzenie" zauważyłem również na 2 i 4 biegu, więc raczej nie sądzę aby synchronizatory się kończyły na trzech przełożeniach.

O tulejce wybieraka już czytałem kilka razy, podjadę jutro zapytam ile by kosztowała wymiana.

Dodano po 15 [minuty]:

Tak sobie myślę czy to na pewno tulejka , bo gdy wrzucę bieg i później na luz, to następna próba wrzucenia biegu odbywa się jak po maśle, do czasu odpuszczenia sprzęgła.

Może to faktycznie bardziej wina oleju który od 14 lat nie był wymieniany.
  • Poziom 7  
    Uzytkowinik19 napisał:
    wina oleju który od 14 lat nie był wymieniany.
    od tego zacznij
    Uzytkowinik19 napisał:
    zapytam ile by kosztowała wymiana.
    10

Moderowany przez T5:

3.1.2-3.1.3. Nie używaj wielu kont na forum. Takie działanie powoduje zdezorientowanie użytkowników oraz niewłaściwe prezentowanie statystyk. .
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik2469864.html