Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
FotowoltaikaFotowoltaika
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System kamer bezprzewodowych

14 Lip 2016 11:46 897 15
  • Poziom 5  
    Witam :) chciał bym założyć 3 kamery na działce lecz niestety nie ma tam prądu ;/ działka oddalona jest 400m od miejsca mojego zamieszkania :) miedzy działką a domem nie ma żadnych drzew ani budynków :) i moje pytanie jest takie czy jest jakaś możliwość założenia tam kamer tak żebym mógł w dowolnym czasie siąść przed komputer i zobaczyć co tam się dzieje ?:) Głównie chodzi o obserwacje w nocy :) chodzi mi o jakieś zestawy :) albo listę tego co muszę kupić :) Dzięki z góry za odpowiedzi
  • FotowoltaikaFotowoltaika
  • Poziom 30  
    Kolego nie wiem czy przemyślałeś swoje pytanie. Jak chcesz taki zestaw zasilić? Ja rozumiem bezprzewodowe kamerki ale zasilanie muszą mieć. Więc bez źródła zasilania w tamtym miejscu raczej za wiele nie zdziałasz.
  • FotowoltaikaFotowoltaika
  • Poziom 22  
    bzyniu28 napisał:
    Jak chcesz taki zestaw zasilić? Ja rozumiem bezprzewodowe kamerki ale zasilanie muszą mieć. Więc bez źródła zasilania w tamtym miejscu raczej za wiele nie zdziałasz.

Montowałem kilka miesięcy temu podobny zestaw na działce bez prądu, a całość jest zasilana z dwóch baterii słonecznych po 130W każda oraz dwóch akumulatorów 12V 40 Ah. Do chwili obecnej nie było żadnych problemów, a podgląd zdalny działa jak ta lala :) Zobaczymy oczywiście co będzie zimą.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Też się zastanawiałem nad zaproponowaniem takiego rozwiązania, ale że nie mam doświadczenia związanego z zasilaniem solarnym to nie zaczynałem tematu. A jak to cenowo wygląda?
    Jeżeli chodzi o całą resztę to oczywiście nie ma problemu, kamerki po wifi, link radiowy w stronę działki z domu i dostęp będzie.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    bzyniu28 napisał:
    Też się zastanawiałem nad zaproponowaniem takiego rozwiązania, ale że nie mam doświadczenia związanego z zasilaniem solarnym to nie zaczynałem tematu. A jak to cenowo wygląda?

Bateria słoneczna 130W + regulator + akumulator żelowy 40Ah to koszt około 900 zł netto.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Jeśli masz zasilanie na działce, to kup kamery IP z oświetlaczem IR (żeby widziały w nocy), małego switcha 4 portowego POE i zestaw do transmisji np. Ubiquiti.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    W zimę może być ciężko - słoneczka jest mniej, a i akumulatory w ujemnych temperaturach nie będą tak wydajne.
    Jeśli to tylko 400m, to można pomyśleć nad "systemem" dwu akumulatorów - jeden ładujesz w domu, drugi pracuje, i co dobę wymiana. Trochę się jednak nadźwigasz :wink:
  • Poziom 5  
    Dzięki wielkie za odp :) więc nie pozostaje mi nic innego jak przeciągnąć 400m przewodu :( czyli tak kamerki łącze przewodem do switcha 4 portowego POE?:) a jego zaś do nadajnika do transmisji ?:)

• Poziom 43  
    jacekpra napisał:
    Jeśli masz zasilanie na działce

cold105 napisał:
    na działce lecz niestety nie ma tam prądu

@cold105 Określ budżet.
  • Poziom 5  
    @Sosarek Rezygnuje z tego pierwotnego pomysłu :) lepiej bd przeciągnąć 400m przewodu :) szczególnie że to są pola rolne:) i przewód przez które by szedł należą do mnie :) tylko kwestia tego czy w poprzednim poście dobrze opisałem podłączenie takiego zestawu ?:)

• Poziom 43  
    cold105 napisał:
    lepiej bd przeciągnąć 400m przewodu

Jakiego?
  • Poziom 5  
    Zasilającego kamery i cały zestaw znajdujący się na działce :)

• Poziom 43  
    cold105 napisał:
    Zasilającego kamery i cały zestaw znajdujący się na działce :)

Jakim napięciem?
    Policz sobie straty na takiej odległości...
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    cold105 napisał:
    Zasilającego kamery i cały zestaw znajdujący się na działce
    Czyli musisz ułożyć w ziemi kabel YKY minimum 3x6 mm2 i dać zasilanie 230V. Przy długości 400 m i dajmy na to max 5A poboru prądu to masz spadek napięcia około 5%.
    Metr takiego kabla kosztuje mniej więcej 8 zł czyli za sam przewód zapłacisz 3200 zł :)
  • Poziom 5  
    Więc siłą rzeczy nic z tego nie bezie ?:) bo nie chce wydawać kilkanaście tysięcy na jakieś "egzotyczne" pomysły :) @sosarek a jaką masz dla mnie propozycje a raczej rozwiązanie tego problemu ?:) w rozsądnej cenie ?:) będę bardzo wdzięczny bo powoli sie już poddaje :(
  • Poziom 30  
    Ciężko to rozwiązać nie pakując się w koszty. Dociągnięcie przewodu 230V już Ci @glider33 mniej więcej policzył. Dociągnięcie niskiego napięcia PoE na 400m nie przejdzie, zresztą transmisja po Ethernecie kończy się na ok. 100m, później to już sieczkarnia. Można by np. zostając przy analogu, umieścić rejestrator w domu, i skrętka do kamer na działce, ale boję się o dystans, na 250m robiłem taką konfigurację po skrętce i działało ale przy 400m bez wzmacniacza video może być kwas, więc nadal koszty wysokie bo zostaje jeszcze zasilanie na działce, solar pewnie same kamery bez rejestratora by uciągnął nawet w zimie ale koszt takiego zestawu będzie spory, sam kabel też musiałby być jakiś sensowny. Ciężka sprawa. Zostaje jeszcze montaż agregatu na działce :D