Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Bora 2.0 AZJ 2001r - Sonda lambda - lpg

michal_sanok 11 Sie 2016 12:17 6492 75
    michal_sanok
    Poziom 6  
    Witam ponownie Trochę to trwało, ale są jakieś pozytywne rezultaty oraz negatywne :) Rozwiercone dysze w listwie LPG na większe i wszystko śmiga aż miło. Problem pojawia się nowy! Auto pali pali i nie chce zapalić. Akumulator sprawny, ładowanie 14,14 rozrusznik kręci, a silnik chce wyskoczyć i nic. Dopiero za drugim razem po wciśnięciu pedału gazu odpala. Pojawia się błąd: wypadanie zapłonu :(
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Wtryskiwacz popuszcza ci gaz w kolektor.
    michal_sanok
    Poziom 6  
    Czy to może być problem który istnieje od początku zainstalowania LPG czy może teraz gazownik coś "ruszył"?
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Wszystko jest mozliwe. Zakręć butle w bagażniku wypal resztę gazu z układu i polataj tylko na pb. I wtedy sprawdzisz czy odpala. Bedzie jasność.
    michal_sanok
    Poziom 6  
    Tak zrobię i dam znać. Tak jeszcze tylko dodam czy istnieje możliwość że któryś z kabli ma przebicie i będzie dawało taki objaw?
    michal_sanok
    Poziom 6  
    Ok, w takim razie działam i dam znać. Dziękuje za podpowiedzi
    michal_sanok
    Poziom 6  
    Rok temu jak zakładałem LPG poleciały odgórnie do wymiany świece i kable (oryginały) i założyłem nowe BERU. Sprawdze na starych kablach, a w sumie tylko na 4cyl. bo taki błąd wypadania zapłonu pojawił się rano dzisiaj. Ktoś gdzięś mi mówił żeby założyć Bremi jako nowe.
    michal_sanok
    Poziom 6  
    Walczyłem do późna wczoraj i nic. Podmieniłem przewody, czujnik temp, czujnik położenia wału, cewkę i lipa :( rano dzisiaj znowu to samo. Dziwną rzecz zaobserwowałem, jak go zapalam to podczas kręcenia wskazówka od obrotomierza podnosi się do góry w okolice 400ob
    Jeszcze nie zakręciłem butli, dzisiaj to wykonam.
    psooya
    Poziom 38  
    Wystarczy przed znaczeniem auta przejechać na pb jakis odcinek zeby odpalić gaz chyba, że wyciek jest minimalny to moze sie taki test nie udać z drugiej strony gazu między redaktorem a wtryskami nie ma dużo wiec mozesz spróbować bez zakręcania butli. Możesz kilka dni na samym pb pojeździć będziesz miała już jakąś wiedzę o usterce.
    michal_sanok
    Poziom 6  
    kolego troszkę nie zrozumiale :) jak możesz to popraw proszę.
    Znajomy podpowiada, że to regulator ciśnienia paliwa lub pompa paliwa :(
    michal_sanok
    Poziom 6  
    ok, tak też zrobię. Dziękuje. Dam znac co i jak