Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik do zabudowy EBI 81074 , panel po zablokowaniu nie reaguje na dotyk

66 JACEK M 14 Lip 2016 13:42 1068 5
  • #1 14 Lip 2016 13:42
    66 JACEK M
    Poziom 2  

Witam po raz pierwszy na forum.
    W moim piekarniku Amika EBI 81074 po zablokowaniu panela sterującego nie działają przyciski odblokowania. to znaczy nie reagują na dotyk. Czy to oznacza awarie panela i jego wymianę czy jest jeszcze na niego jakiś sposób ?
    Może ktoś ma informacje na ten temat.

0 5
  • #2 17 Lip 2016 18:53
    lemu
    Poziom 19  

Próbowałeś wyjąć wtyczkę z sieci na 1-5 minut?

0
  • #3 18 Lip 2016 08:33
    66 JACEK M
    Poziom 2  

Witam. Tak próbowałem tej procedury. Nie zadziałało. Ale ciekawostka , zdjąłem przednią szybę i zacząłem przyciskać gołe sensory. Tak na chybił trafił i w pewnym momencie kluczyk zniknął i panel się odblokował. Jednak to było połowiczne zwycięstwo , po założeniu szyby panel nie reaguje na dotyk. Wygląda normalnie , gotowy do współpracy ale nie działa. Próbowałem jeszcze ściągać szybkę i zakładać . Bez szyby działa super , jest bardzo wrażliwy i przełącza się zgodnie z zadaną funkcją. Z szybką jakby miał jakąś barierę . Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale szybkę przecierałem od wewnątrz spirytusem .

0
  • #4 18 Lip 2016 11:48
    lemu
    Poziom 19  

Można zadzwonić do Centrum Serwisowego AMICA: 672-546-500.
    Ponoć pomagają klientom. Napisz potem co wyszło, ciekawa sprawa z tą szybką.

0
  • #5 19 Lip 2016 09:42
    66 JACEK M
    Poziom 2  

Witam ponownie.
    Nr. telefonu jak najbardziej prawidłowy. Niestety pani po drugiej stronie ma za zadanie przyjmować zlecenia , i wysyłać serwis , o poradach nie mam mowy. Jednak zmobilizowało mnie to i postanowiłem dać jeszcze jedną szanse. Zdjąłem szybkę i wymyłem ją wodą z płynem do naczyń. Założyłem i nie działa. Więc jeszcze ostania próba.Wyłączyłem zasilanie ,tym razem na dziesięć minut. O dziwo po załączeniu panel reaguje bardzo dobrze. Operacja się udała ,pacjent przeżył.Dziękuję za pomoc. Ponad siedem stów zostało w kieszeni. Myślałem że panel jest już do wymiany.

1
  • #6 16 Mar 2018 22:06
    hchris
    Poziom 10  

Witam,
    Opiszę mój przypadek z tym piekarnikiem, może komuś się przyda: godzina na wyświetlaczu wyświetlona prawidłowo, po włączeniu piekarnika do pracy sensorem zbliżeniowym włączył, a ekran zaczął mrugać, pojawił się symbol Wyboru Funkcji Grzania i koniec. Brak reakcji na zbliżenie wszystkich przycisków zbliżeniowych.

Po kilku chwilach wracał do wyświetlania godziny. Uzbrojony w wiedzę z forum dostałem się do karty microSD, wyjąłem, zgrałem image programem Win32DiskImager, wgrałem ten sam image ponownie, zainstalowałem kartę i...naprawione.

Jedna uwaga: po założeniu szklanego panela czołowego należy wyłączyć piekarnik z zasilania i ponownie włączyć, by skalibrował sobie zbliżeniowe sensory optyczne. Jeśli włączymy wcześniej zasilanie, a potem zamontujemy szklany panel, przyciski zbliżeniowe nie będą działać...
    Podsumowując: w moim przypadku może wystarczyło po prostu wyjąć i włożyć kartę microSD - poprawić kontakt na złączach (nie wgrywałem innego firmware).
    Pozdrawiam

1