Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Euroterm 275 s - Letnia woda w łazience, w kuchni gdzie jest piecyk woda ciepła

ymoa 14 Jul 2016 16:57 3102 5
 • #1
  ymoa
  Level 9  
  Witam, piecyk Euroterm 275 s zainstalowany w kuchni, ogrzewa także wodę w łazience i właśnie w łazience leci woda letnia, regulacja przepływu ciepła - zimna nie daje efektów. Piecyk startuje dobrze czyli przez 2 sekundy słychać że podgrzewa wodę i woda ciepła leci lecz potem piecyk spada z mocy i woda jest letnia. Piecyk chyba jest ok tylko problem z zasileniem w ciepłą wodę w łazience. Proszę o pomoc.
 • #2
  stanislaw1954
  Level 43  
  Trzeba zacząć od sprawdzenia drożności sitka w baterii łazienkowej. Puszczając zimną wodę przepływ jest lepszy?mocniejszy? A może pod baterią są uszczelki z sitkami i tam tkwi trochę osadu?
 • #3
  ymoa
  Level 9  
  Przepływ zimnej wody jest dużo mocniejszy ale zawsze tak było, zarówno w łazience jak i w kuchni.
 • #4
  stanislaw1954
  Level 43  
  ymoa wrote:

  Przepływ zimnej wody jest dużo mocniejszy ale zawsze tak było, zarówno w łazience jak i w kuchni.
  Zgadza się, to normalne, ale masz porównanie do przepływu ciepłej . Czy jest podobnie?A jeśli zrobisz pobór ciepłej wody jednocześnie w kuchni i łazience, to wtedy masz w łazience ciepła wodę?
 • #5
  ymoa
  Level 9  
  jak puszcze w łazience i odkręcę w kuchni to w kuchni praktycznie nie leci i na odwrót. Natomiast zauważyłem że jak odkręcę w kuchni gdzie jest piecyk to pokrętło przepływu ciepła - zimna w miarę działa tzn trzeba je jakby ustalić w odpowiednim położeniu żeby ustalić temp wody. Jak odkręcę w łazience to pokrętło praktycznie nie działa tzn przez chwile piecyk ma moc ale potem jakby puszcza wodę na minimum (czyli pokrętło skręcone na max w lewo - wody leci dużo ale letnia). Skręcając pokrętło na środek przez chwile jest gorąca, ale spada do letniej.
  Wydaj mi się że piecyk przy ustaleniu odpowiedniej temp nie chodzi jednak płynnie i jego moc skacze (słychać delikatne spadki).
 • #6
  ymoa
  Level 9  
  Dodam że jak w łazience puszcze wodę z prysznica to jest ciepła (gorąca - tak jak jest ustawione pokrętło przepływu - temperatury) to samo w kuchni jak przykręcę kurek to woda jest na odpowiednim poziomie w stosunku do tegoż pokrętła - jak leci obydwu pomieszczeniach tylko z kranu to jest letnia.