Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: NOKIA E66 - Czemu bateria powyżej 1100 mAh do NOKIA E66 w pełni nie da naład

blondynek102 14 Lip 2016 18:38 918 9
  • #1 14 Lip 2016 18:38
    blondynek102
    Poziom 4  

Czemu bateria 1150 mAh,1200 mAh lub 1320 mAh na 3,7 V nie może być do końca naładowana w Nokia E66?
    Fabryczna jest na 1000 mAh 3,7 V i na niej jest wszystko ok podobnie jak na baterii 1100 mAh; problem zaczyna na bateriach większych o większej pojemności.

Ja zastosowałem dwie takie nowe 1200 mAh,1320 mAh teraz zakupione w sklepie i dziwne nie ładuje ich do końca, na wskaźniku baterii poziom naładowania na tej NOKIA E66 pali bez jednej kreski, czyli z 7 kresek pali tylko 6 kresek, po naładowaniu do pełna,czemu tak jest?
    A telefon krzyczy bateria naładowana i nie ładuje dalej. A wskaźnik pokazuje 6 kresek po pełnym jej naładowaniu zamiast 7 kresek do pełna.
    Proszę o pomoc i rozwiązanie problemu i jak go rozwiązać, a nie przenoszenie tego tematu do kosza.

I co jest tego przyczyną, bateria dodam nowa sprawdzana w innym telefonie,jedena fabryczna nokia 1200 mAh, druga inna 1300 mAh, więc to odpada.
    Ładowarka, soft, ograniczenie na płycie głównej, co za cyrk.
    Proszę pilnie o pomoc.

Bo reklamacji tych baterii mi chyba nie uznają, bez podania przyczyny tego problemu dlaczego tak dzieje, wie ktoś?
    A baterie trzymają w obu przypadkach tylko 3 dni, krótko, a nie jak na 1000 mAh. A pojemność zwiększona.
    Soft jest ok i najnowszy jaki na to wyszedł 510.21.009 19-03-2011.
    Ładowarki nowe ok, wyjście 5V, 890 mA, bodajże, więc co to jest?
    I jak to zmienić, żeby ładowało do pełna i co za przyczyna?
    Inna ładowarka, soft ?
    Nie da w Nokia E66 zastosować innych baterii o pojemności większej jak 1150 mAh? Bo tak dzieje nie ładuje ich do końca i nic to nie daje.
    Jeszcze raz proszę o pomoc i niech ktoś zlituje odpisze i rozwiązanie tego problemu.
    Proszę.

0 9
  • #2 16 Lip 2016 12:31
    Handix
    Poziom 13  

Hmm
    1. Telefon na blokadę dopuszczenia prądu ( aby nie marnować prądu )
    2. Bateria jest ładowana do pełna ale telefonowi coś się myli
    3. Bateria nie jest pod ten model tele.

0
  • #3 16 Lip 2016 19:02
    blondynek102
    Poziom 4  

Nie wiadomo czy bateria jest ładowana do pełna, wyskakuje tylko bateria naładowana napis na wyświetlaczu, że jest naładowana, a na wskaźniku baterii na wyświetlaczu u góry świeci tylko 6 kresek z 7 kresek pełnej skali i wygląda tak, że nie jest do pełna naładowana, choć już nie ładuje, na killku telefonach to sprawdzałem i jest tak samo i dzieje tak tylko na bateriach 1200 mAh i 1300 mAh, na 1000 mAh i 1100 mAh jest ok czyli na full jest ta skala.
    Baterie Nokia i w pełni pasują do tego modelu, więc to odpada.
    Co to za blokada dopuszczenia prądu i czy da to jakoś zmienić?

0
  • #4 17 Lip 2016 08:22
    Handix
    Poziom 13  

Co do tej blokady to tylko przypuszczam.
    Zawsze telefon może być jakiś wadliwy ( naładowana bateria ale pokazuje 6 z 7 kresek )
    Generalnie to jakoś ta wymiana baterii na większą jest aż tak potrzebna ?
    Ja bym się niebawił w to jak są takie problemy
    ( zawsze zostaje zmierzenie ilości czasu - na której baterii telefon dłużej działa ( w trybie czuwania )

0
  • #5 17 Lip 2016 10:32
    mobista
    Poziom 35  

Zmierz napięcie na baterii org po naładowaniu do fulla i na Twoim chińskim zamienniku gdy ładowanie sie zakończy i porównaj te wartości.

0
  • #6 19 Lip 2016 08:30
    blondynek102
    Poziom 4  

Napięcie jest takie same na wszystkich bateriach 3,7 V, więc co to tu ma to rzeczy?
    chodzi tu o pojemność 1000 mAh na której jest ok ładuje ją do końca i na 7 kresek,
    natomiast tą 1200 mAh wydaje ładuje nie do końca, choć wyskakuje bateria naładowana i tylko na 6 kresek, czemu? I nie da jej na 7 kresek naładować.
    I nie są to wszystkie żadne chińskie zamienniki, zarówno ta 1000 mAh i ta 1200 mAh tylko orginalne baterie NOKIA na 3,7 V, różniące tylko pojemnością, a telefon widać widzi je inaczej i ładuje inaczej albo ma fabrycznie ustawione ładowanie tylko do 1100 mAh, więcej nie da, a tej 1200 mAh nie doładowuje do końca, bo jest większej pojemności, której telefon nie widzi i temu pokazuje tylko 6 kresek zapalonych, bo jest nienaładowana do końca.
    Temu pytam jak tą 1200 mAh naładować do pełna i czym i potem dopiero sprawdzać w NOKIA E66 jak będzie zachowywać.

0
  • #7 19 Lip 2016 09:15
    tino2003
    Admin grupy GSM

blondynek102 napisał:
    Napięcie jest takie same na wszystkich bateriach 3,7 V, więc co to tu ma to rzeczy?

Napięcie masz zmierzyć po naładowaniu baterii a nie podawać to co jest na nich napisane.

blondynek102 napisał:
    tu o pojemność 1000 mAh na której jest ok ładuje ją do końca i na 7 kresek,

Pojemność to też sprawa umowna, zapewne nie kupiłeś oryginalnych baterii tylko zamienniki lub podróbki a to co jest na nich napisane to trzeba traktować z przymrużeniem oka.
    Zmienić w telefonie oprogramowanie, wymienić termistor.

0
  • #8 19 Lip 2016 09:59
    blondynek102
    Poziom 4  

Oprogramowanie mam w telefonach najnowsze jakie było do nich innego nie ma 510.21.009 19-03-2011. Ładowarkę może mocniejszą, ale czy coś to da i naładuje mi tą 1200 mAh do końca na 7 kresek. Mam wszystkie ładowarki na wyjście 5V 890 mA jakie były orginalne do tego telefonu. I na wszystkich bateriach powyżej 1110 mAh tak dzieje na tym modelu telefonu, czyli ładuje niby do pełna, ale na 6 kresek tylko, czemu?
    I co to da jak te napięcie pomierzę?
    Mam dwie baterie 1200 mAh nowe, jedna używana 1300 mAh i na wszystkich na tej Nokia E66 po naładowaniu tylko 6 kresek na wyświetlaczu telefonu, a na 1000 mAh,1100 mAh 7 kresek i ok. Co to może powodować i jak to zmienić, żeby na wszystkich było ok 7 kresek.

0
  • #10 19 Lip 2016 10:23
    blondynek102
    Poziom 4  

5V pokazuje prawie na mierniku na tej 1200 mAh, no może 4,5 V dokładnie po naładowaniu do pełna, pali wtedy 6 kresek wtedy tylko na wskaźniku baterii na wyświetlaczu telefonu i wyskakuje napis bateria naładowana,
    zaraz sprawdzę i na piszę jak będzie na tej 1000 mAh;
    na drugiej tej 1000 mAh to samo napięcie po pełnym naładowaniu, też 4,5 V dokładnie po naładowaniu, tylko ,że pali wtedy 7 kresek do pełna na wskaźniku baterii na wyświetlaczu telefonu. Jak ten problem rozwiązać co jego jest główną przyczyną?
    Dodam jeszcze,telefony miej więcej tyle samo czasu działają na obu, choć jak wiadomo na tej 1200 mAh powinien działać dłużej, to albo telefon jej do końca nie doładowuje, bo 6 kresek tylko świeci, albo nie wiem co już temu pytam. I dzieje tak na wszystkich modelach NOKIA E66 i wszystkich bateriach powyżej 1100 mAh nowych, czy starych, Nokia czy innych producentów nie ma znaczenia.
    I jak ten problem rozwiązać w końcu i czemu tak dzieje jakby ktoś umiał logicznie choć to wytłumaczyć jak nie da tego zmienić.

0