Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrolux EWF16981W - Błąd EBE

Jezior2000 14 Lip 2016 20:25 453 2
  • #1 14 Lip 2016 20:25
    Jezior2000
    Poziom 17  

Witam
    Mam problem z ww pralką.
    Otóż w momencie włączenia po jakimś czasie jest wypompowywanie i koniec programu, a następnie drzwiczki otwarte. Po sprawdzeniu kodu błędu za pomocą wejścia w diagnostic mode napisane jest EBE. Próbowałem już chyba wszystkiego. Niedawno znalazłem coś takiego co opisuje mój problem.
    http://olx.pl/oferta/electrolux-ewf-16981-w-CID628-IDdwPnx.html
    Widocznie ktoś ma to samo.
    Z poniższej tabeli widać opis błędu:
    http://bastlman.wz.cz/2010/08/AEG-Lavamat-error-codes.html
    Pytanie co to jest safety relay?
    Czy to blokada drzwi? Chyba błądzę. później przyglądając się na inne strony wygląda, że należy wymienić elektronikę i nic więcej. Ma ktoś jakąś wskazówkę?
    Pozdrawiam

1 2
  • #2 16 Lip 2016 03:29
    peter falk
    Specjalista AGD

Jezior2000 napisał:
    za pomocą wejścia w diagnostic mode napisane jest EBE

Coś tu nie gra - jak wrzuciłeś tryb serwisowy i jak odczytałeś bład? Tabela błędów do tego modułu (ewm3500) nie przewiduje błędu EBE :|

0
  • #3 16 Lip 2016 16:52
    Jezior2000
    Poziom 17  

Jak widać przewiduje taki błąd bo udowodniłem u innego posiadacza pralki że owy również ktoś miał.
    Jestem na etapie analizowania wszystkich linii zabezpieczeń na module elektroniki i podmianie filtra przeciwzakłóceniowego w pralce ponieważ doszedłem do wniosku że safety relay czyli coś co służy "chyba przekaźnik" do ewentualnego odcięcia żeby nie porazić użytkownika jest realizowany programowo przez procesor. Pralka ma dużoooo zabezpieczeń gdzie każde z nich (jest około sześć) jest puszczone z linii gorącej czyli tej safety przez zawsze wpięte szeregowo trzy rezystory z napisem 154 czyli 150k Dalej idą te linie gdzie zawsze ich droga kończy się w procesorze. Pytanie tylko jak nimi zasterować aby ewentualnie oszukać procesor?

Pralka nie daje nawet wejść w trybie serwisowym by uruchomić silnik lub grzałkę bo pokazuje EBE i otwiera drzwiczki. Zabezpiecza nawet serwisanta :/ .
    Pozdrawiam i dzięki za odzew.

Jeśli nie przewiduje to może ma ktoś dump??? Bo mógł się podmienić od innej

0