Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hotpoint ariston WMD843 - Pralka ma wyraźnie przyblokowany bęben

Pijtu-pitu 14 Lip 2016 23:41 813 2
  • #1 14 Lip 2016 23:41
    Pijtu-pitu
    Poziom 1  

Witam, podczas ostatniego prania pralka zaczęła dziwnie skrzypieć, więc ją wyłączyłem (podczas wirowania). Wszystko było wporządku aż do chwili następnego prania. Pralka zaczęło wylewać mi wodę przez podajnik na proszek, a woda zaczęła ściekać z podajnika do bębna dopiero po czasie i wydawać dźwięki jakby wąż był zapowietrzony. Ale po głębszych oględzinach okazało się, że pralka ma prawie przyblokowany bęben. Jestem w stanie nim pokręcić ale z dużą siłą, a gdy wiruje na 1400 obrotach to jęczy jak poganin i co chwilę się zatrzymuje. Rozebrałem jej górny panel i jedyne co mi przyszło do głowy to to (z rozeznania słuchowego), że coś co blokuje bęben znajduje się w górnej jego części. I teraz nie wiem, czy coś mogło go przyblokować, czy coś się skrzywiło?
    Proszę bardzo o jakieś porady. dziękuję ludziki :)

0 2
  • #2 15 Lip 2016 20:03
    krzysiozak
    Poziom 35  

Przechodziłem to samo z Amicą, Wezwany serwisant stwierdził że do wymiany Bęben za 600 zł. Za przyjazd i diagnozę wziął 95 zł. I tyle żeśmy go widzieli.
    Przed wizytą pralka zaczęła skrzypieć i bęben ciężko się obracał.
    Po jego wizycie pierwsze pranie, pod koniec prania przy wirowaniu fartuch gumowy pokruszony i smród palonej gumy.
    Nic ci nie pozostaje innego jak zakup nowej pralki.
    A tą rozebrać na części i elektronikę sprzedać na forach po pięćdziesiąt zł za sztukę,
    chociaż tyle się z wróci, choć szybko kupca nie znajdziesz, ale są fanatycy którzy taki sprzęt naprawiają.

Na YouTube znajdziesz filmy instruktażowe wymiany łożysk, sam się przekonasz że gra nie warta świeczki.

0
  • #3 15 Lip 2016 20:18
    Robo-technical
    Poziom 27  

Ściągnij pasek i fartuch (kołnierz), spróbuj poruszać bębnem - napisz wyniki

0