Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ERN29790 - wyłącza się

MateoG83 15 Lip 2016 11:38 1011 6
  • #1 15 Lip 2016 11:38
    MateoG83
    Poziom 2  

Witam,
    Posiadam lodówkę Electrolux ERN29790. Od jakiegoś czasu przy otwieraniu drzwi urządzenia gasło światło we wnętrzu oraz wyświetlacz na panelu. Słychać "pykanie" i w jego trakcie miganie wskazania temperatury na wyświetlaczu. Temperatura chłodzenia jest ustawiona na 6°C.

Po wyłączeniu lodówki wyłącznikiem i pozostawieniu w na kilka godzin lodówka włącza się normalnie i zaczyna pracować aby uzyskać zadaną temperaturę. Po tym zabiegu działa dzień lub dwa normalnie i znowu zaczyna "wariować" tzn. wyłącza się i włącza samoistnie. Potrafi też wyłączyć się na 6 godzin po czym włączy się i pracuje normalnie.

Zdemontowałem cały panel z modułem i zaniosłem do specjalisty od elektroniki w lodówkach, wymienił kondensator. Lodówka pracowała prawidłowo cztery dni po, których wróciła do swoich wariacji. Zaniosłem ponownie moduł do serwisanta, który stwierdził, że nie potrafi mi już pomóc. Dodam jeszcze że w desperacji wezwałem autoryzowanego serwisanta, który zaproponował zakup nowego modułu po czym stwierdził, że nie gwarantuje prawidłowej pracy lodówki. Na końcu stwierdził, że najlepiej będzie kupić nową lodówkę.

Bardzo proszę o pomoc, lodówka ma dopiero 4 lata.
    Z góry dziękuję!

0 6
  • #2 15 Lip 2016 16:26
    Loker
    Poziom 38  

Wklej zdjęcie elektroniki.

0
  • #3 15 Lip 2016 18:58
    MateoG83
    Poziom 2  

Kondensator po wymianie to ten w kolorze czerwonym.
    Electrolux ERN29790 - wyłącza się Electrolux ERN29790 - wyłącza się Electrolux ERN29790 - wyłącza się Electrolux ERN29790 - wyłącza się Electrolux ERN29790 - wyłącza się Electrolux ERN29790 - wyłącza się Electrolux ERN29790 - wyłącza się

1
  • #4 25 Gru 2016 22:19
    Galm
    Poziom 8  

Witam
    Mam bardzo podobny problem ze swoją lodówką. Jak zakończył się Twój przypadek, udało się ją naprawić? Moja też padła po 4 latach.

0
  • #5 28 Gru 2016 11:03
    Loker
    Poziom 38  

Ehh, a co mu przeszkadzał ten biedny kondensator? ;)
    Objawy wskazują problem z wydajnością przetwornicy zasilającej - na początek sprawdziłbym/wymienił kondensatory elektrolityczne po stronie pierwotnej (wysokonapięciowe) - przynajmniej jeden wygląda na wybrzuszony.

2
  • #6 29 Gru 2016 09:30
    Galm
    Poziom 8  

Loker, dzięki za odpowiedź. Mam bardzo podobny przypadek do tego opisanego w tym poście. Opisałem swój problem z lodówką tutaj Link. Czy też proponujesz obejrzenie elektroniki pod kątem uszkodzenia kondensatorów? Zauważyłem, że teraz lodówka wyłącza się na krótsze okresy i rzadziej.

0
  • #7 13 Sty 2017 15:09
    MateoG83
    Poziom 2  

W związku z tym, że nie znam się na elektronice oddałem moduł jeszcze raz do punktu napraw RTV AGD i gość twierdził, że sprawdził luty czy są prawidłowe i coś tam podobno lutował. Nie wiem dokładnie ale od tego czasu lodówka pracuje prawidłowo.

1