Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi Lancer - dobry wybór?

sebap 15 Lip 2016 12:39 1824 16
  • #3 15 Lip 2016 13:11
    piwkooo
    Poziom 23  

PITERRR napisał:
    Wszystkie Japończyki maja bardzo lichą blachę gniją na potęgę 7 lat to jest max na blacharkę .

Brednie powielane od lat mające się ni jak do samochodów japońskich produkowanych po 2000 roku. Wszyscy pseudo znawcy motoryzacji mają w pamięci samochody typu civic IV i V generacji gdzie rzeczywiście ten problem występował, a samochody europejskie miały wtedy cynkowane nadwozia.

0
  • #5 15 Lip 2016 13:21
    piwkooo
    Poziom 23  

PITERRR napisał:
    Miałem Japońca i nawet cynkowane nadwozie nic nie pomoże na sól w zimie na drogach utlenia się lakier odskakuje jak tralala .

Model, rok , bity czy nie bity ?
    Też mam japońca 2007 (czyli twoje 7 lat gwarancji ma za sobą) i zapraszam do mnie wskażesz mi gdzie ta rdza. Auto stoi pod chmurką dodam ;)

0
  • #7 15 Lip 2016 13:42
    andrzej20001
    Poziom 42  

Mam 2 Hondy i 0 rdzy

0
  • #8 15 Lip 2016 13:46
    piwkooo
    Poziom 23  

PITERRR napisał:
    i już wychodzi rdza pod spodem karoserii .

Kolego wychodzi rdza to według ciebie "gnijące" nadwozie? Masz zgnite progi po drzwi, czy tylko rudawy nalot na podwoziu?
    Miałem wcześniej civica VI gen. rocznik 92 dlatego go w mojej wypowiedzi podałem jako przykład i tam rzeczywiście po 12 latach niestety, ale mocowanie wahacza z tyłu urdzewiało na amen.
    Potem cynkowane audi '98 gdzie ani grama rdzy na podwoziu nie stwierdziłem, za to silnik masakra jakaś :(
    Teraz accord VII i tu tak jak u ciebie podwozie jest rudawe, przydało by się zakonserwować, ale po co? Następnemu właścicielowi?

0
  • #10 15 Lip 2016 22:12
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Japońce mają słabe blachy z niewielkimi wyjątkami, jak toyota. 2-letnie accordy naprawiane maja ranty drzwi na gwarancji...
    Miałem 15-letnią sigmę i nie rdzewiało.
    Japońce niższej klasy są dobre technicznie ale niemiłe wnętrza, marne wyciszenie, ohydne plastiki.

0
  • #11 15 Lip 2016 22:48
    Alfred_92
    Poziom 32  

andrzej lukaszewicz napisał:
    Japońce niższej klasy są dobre technicznie ale niemiłe wnętrza, marne wyciszenie, ohydne plastiki.

Zrobili krok milowy, dla przykładu nowy Swift, jak dla mnie wygląda obłędnie, i gdybym szukał nowego małego samochodu w tych pieniądzach to bym się mocno zainteresował swiftem (pomimo ze jest niewiele japońskich aut które mi się podobają.
    Mitsubishi Lancer - dobry wybór?

0
  • #12 15 Lip 2016 22:52
    sebap
    Poziom 40  

O Lancerze coś, ktoś?

0
  • #13 15 Lip 2016 23:00
    krau
    Poziom 20  

A ja bym się jednak mu przyjrzał. Myślę że warty rozwagi. Sam od zawsze wybieram auta rodowodem z Japonii lub Korei i nigdy żadne nie staneło na drodze. Na plus silnik dobry do gazu. M.in. mam szesnastoletnią carismę i większego problemu z rdzą nie ma. Mechanicznie bezawaryjna, mimo że silnik GDI. Ale jak to mówią: jak dbasz, tak masz. Jeżeli blacha jest w porządku to polecam.

1
  • #14 16 Lip 2016 00:27
    andexp
    Poziom 18  

Jeżeli nie miał przeszłości powypadkowej to warty uwagi. Samochód wart zakupu. Jeżeli to wersja sport to weź pod uwagę, ze zawieszenie jest sztywniejsze i obniżone o 30 mm. Silnik 1.6 16V konstrukcyjnie prosty jak cep. 2.0 16v to legendarny 4G92, daje dużo radości z jazdy mimo tylko 136 KM. Zwróć uwagę na przekładnie kierownicza i szczelność skrzyni biegów.

1
  • #15 16 Lip 2016 11:07
    sebap
    Poziom 40  

Na przekładnie czyli na co? Szczelność skrzyni? Tam są te same skrzynie co w Renault czyli wybierak od spodu?

0
  • #16 16 Lip 2016 11:15
    Ireneo
    Poziom 40  

Zobacz sam czy np śruby trzymające fotel nie są zgnite.Przy robocie zawieszenia śruby często się rwą,chodzi o tył.Auto słabo wygłuszone.Ale niezawodne.Trzeba co roku zaglądać w tylne hamulce inaczej blokada nagle będzie.Pracowałem chwilę w ASO mitsubishi to osobiście bym nie kupił.Ceny niektórych części powalają na kolana a dostępność tylko serwis.

1
  • #17 20 Lip 2016 18:47
    sebap
    Poziom 40  

Szwagier odpuścił temat, jakoś mu nie leży to auto. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

0