Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena do LTE z sieci Aero2 i Play w mojej lokalizacji

15 Lip 2016 14:53 1110 7
  • Poziom 13  
    Witajcie, niedawno kupiłem sobie modem Orange Airbox 2 Plus, a teraz szukam do niego jakiejś anteny, która pozwoli mi na odbiór internetu w technologi LTE. Z mapy BTS wynika w promieniu kilku/kilkunastu kilometrów znajdują się 2 BTS'y LTE, a mianowicie Aero2 oddalony o ~6km oraz Play oddalony o ~13km w linii prostej będzie zapewne mniejsza odległość.
    Mapa BTS: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations...=&bands=¢er=49.728073%2C22.211739&zoom=15

Jeśli chodzi o kwotę, to do 100zł(może być też nieco droższa). Jesteście w stanie coś polecić?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Z jakiego operatora chcesz korzystać, Orange ?
  • Poziom 13  
    Aero2 oraz Play.
    Jesli ma to być BDI w aero2 to działa tylko na 3G z UMTS900, BTS w Krzemiennej. Jeśli chodzi o Play to też tylko póki co słaby zasięg na 3G z BTS-a UMTS900 Play w Bartkówce. Ewentualnie jeśli uruchomią na tym BTS-ie LTE800 to podobny zasięg w technologii LTE. Na Aero2 z anteną na 900MHz nie powinno być problemów. Co doPLay to pokażą testy. Do UMTS900 konieczna antena ATK-20, z krótkim kablem i konektorem do E5577 ( Airbox2 Plus). Antena ATK-20 pracuje też na LTE800 . Do LTE800 z Play potrzebne dwie ustawione pod katem prostym. Jesli korzystałbyś z płatnych pakietów LTE w Aero2 to masz wtedy dostęp do LTE1800Aero2 i LTE800Sferii. Najbliższe pozwolenie Sferii to Dynów, czyli tak jak Play i 2xATK-20. W Krzemiennej jest pozwolenie na LTE1800Aero2 , Możliwe że działa, do LTE1800Aero2 potrzebna antena Dual LTE1800MHz, ustawiona na Górę Mały Dział.
  • Poziom 13  
    To do Play jaką antenę? Napisałeś ATK-20, ale po wpisaniu w google to mam kilka rodzajów.
    Najlepiej jakbym dostał link do tej konkretnej. :)
    Robiłeś jakieś testy LTE Play na zewnątrz domu ? Z E5577 działa program http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h Pobierz, zainstaluj na komputerze a następnie zaloguj się w nim na E5577 z kartą Play. Program pokazuje parametry sygnału LTE, Global Cell ID. Pozwala wymuszać pasma LTE. Wymuś LTE800 i pokaż parametry sygnału LTE800 Play , zrób testy prędkości. To samo dla LTE1800. Testy z E5577 na zewnątrz. pozwoli to sprawdzić na jakich pasmach LTE działa BTS Play w Dynowie-Bartkówce.
  • Poziom 13  
    Antena do LTE z sieci Aero2 i Play w mojej lokalizacji
    Na speedtest.pl Ping: 51ms Download: 3.18Mb/s Upload: 0.24Mb/s

LTE1800 spróbuje jutro przetestować.

P.S. Jest jakaś aplikacja mobilna na androida taka jak ten LTEWath?
  • Poziom 13  
    LTE1800 z Play nie łapie. Poczekam jeszcze na kartę z Aero2 jak mi przyjdzie to sprawdzę.