Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic Viera TH-42PV80p - Wyłącza się , dioda miga 9 razy

arturos79 15 Lip 2016 17:14 1437 6
  • #1 15 Lip 2016 17:14
    arturos79
    Poziom 2  

piszę w sprawie telewizora plazmowego Panasonic Viera TH-42PV80p , z którym się coś dzieje. Telewizor działa po czym wyłącza się, po kilku minutach. Obraz i dźwięk w czasie normalnej pracy jest prawidłowy. Po tym jak się wyłączy i 9 razy miga czerwona dioda na telewizorze. Prawdopodobnie telewizor wszedł w jakiś tryb awaryjny. Prawdopodobnie jest coś z zasilaniem. Chciałem uzyskać informację co może być przyczyną i jakie mogą być koszty naprawy zanim udam się do serwisu. Czy jest to opłacalna naprawa czy już trzeba kupować nowy telewizor ?

0 6
  • #2 15 Lip 2016 19:48
    NIXIE_123
    Poziom 28  

Możesz go rozkręcić i sprawdzić czy nie są napuchnięte elektrolity w zasilaczu. Jeżeli nie są to serwis, lub wymiana na nowy

0
  • #3 16 Lip 2016 22:43
    arturos79
    Poziom 2  

Witam
    czy dobrze rozumiem - Jeżeli nie są napuchnięte to znaczy dobrze? trzeba szukać gdzie indziej przyczyny. A jeśli są napuchnięte to wymiana na nowy zasilacz czy nowy telewizor?

1
  • #4 17 Lip 2016 11:41
    NIXIE_123
    Poziom 28  

arturos79 napisał:
    Jeżeli nie są napuchnięte to znaczy dobrze? trzeba szukać gdzie indziej przyczyny

Tak
    arturos79 napisał:
    A jeśli są napuchnięte to wymiana na nowy zasilacz czy nowy telewizor?

Wymiana na nowe kondensatory elektrolityczne, takie same tylko nowe. Nie są drogie.

0
  • #5 17 Lip 2016 23:58
    arturos79
    Poziom 2  

ok. Póki co dziękuję za podpowiedź. Jutro a właściwie dziś rozkręce plazme i będe ich szukał. Nie ukrywam jestem amatorem i nie wiem nawet gdzie ich szukać ale popatrze . Kondensatory wiem jak wyglądają . Jak coś napuchniętego zauważę to opiszę i poproszę o radę pomoc. Jeżeli mi się nie uda będzie trzeba zutylizować sprzęt. pozdrawiam

0
  • #6 18 Lip 2016 20:38
    arturos79
    Poziom 2  

rozebrałem, odkurzyłem tonę kurzu. odkręciłem płytę P (Power Supply) obejrzałem dokładnie i nie zauważyłem napuchniętych ani wylanych kondensatorów. Wszystko jak w nowym modelu, jak nowe. w załączeniu zdjęcie.
    Czy jakis jeszcze pomysł co by to mogło być. ? Telewizor włącza się , pochodzi z 2 min i się wyłącza wchodząc w tryb miga diody czerwonej na przednim panelu 9 razy, przerwa, 9 razy, przerwa itd.
    Chciałbym coś jeszcze sprawdzić póki mam rozkręcony tv ale nie wiem co jeszcze. Panasonic Viera TH-42PV80p - Wyłącza się , dioda miga 9 razy

0
  • #7 19 Lip 2016 10:11
    NIXIE_123
    Poziom 28  

Faktycznie, jak nówka sztuka. Zanieś do serwisu

0