Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PFL1200 - Pasek zerwany i łożysko rozpadło się.

stiff12 15 Lip 2016 17:16 555 4
  • #1 15 Lip 2016 17:16
    stiff12
    Poziom 19  

Mam coś fajnego, rozebrałem tą pralkę do golasa. Rozłożyłem bęben na połowę i mam przyczynę: łożysko rozwalone w kawałki. Ponieważ w tym modelu robię to pierwszy raz i jak się dowiedziałem od właścicielki syn naprawiał to łożysko sam kiedyś to po rozwalonym częściowo układzie domyśliłem się, że coś nie tak. Co z łożyskiem proponujecie, bo coś odczytać problem. Pozdrawiam.

0 4
  • #2 15 Lip 2016 18:52
    stanislaw1954
    Poziom 41  

stiff12 napisał:
    Co z łożyskiem proponujecie, bo coś odczytać problem.
    A co tu proponować? Suwmiarka do ręki i zmierzyć ośkę i gniazdo łożyska, albo dobry sklep i tam będą wiedzieć jakie łożyska w tej pralce występują

0
  • #3 18 Lip 2016 00:05
    stiff12
    Poziom 19  

Rozpołowiłem, bęben i widać uszkodzenia. Najpierw chyba trzeba wyciągnąć simering a potem wybić łożyska, jak najlepiej je wybić a potem osadzić? Do złożenia połówek bębna użyć silikonu czy nie jest to konieczne?

0
  • Pomocny post
    #4 18 Lip 2016 00:16
    nares
    Specjalista AGD

stiff12 napisał:
    Najpierw chyba trzeba wyciągnąć simering a potem wybić łożyska

Taka kolejność. Łożyska 6204 i 6206, simmer. 35X65X10. Jeżeli łożyska w kawałkach, to należy przyjrzeć się dokładnie wałkowi bębna, bo może być nieodwracalnie uszkodzony.

0
  • #5 18 Lip 2016 16:24
    stiff12
    Poziom 19  

Z łożyskami dam radę, a nares miał rację z łożyskami lecz najpierw poszedł do rozbioru simmer. Załączam zdjęcia silnika na który woda kapała. Ma 7 pinów zastanawia mnie ten szary kabel w środku. Niebieskie na szczotki, pomarańczowe na stojan i czerwone tacho. Mostek na szczotkę i stojan druga strona na napięcie sieci i sprawdzam silnik. Czy coś pomijam?

0