Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 97r. 1,4 odłączenie immo

15 Lip 2016 17:17 3660 7
  • Poziom 7  
    Witam

Mam problem chyba z immobiliser'em. Wczoraj rozwaliła mi się stacyjka. Kluczyk wchodził tylko do połowy... więc kupiłem drugą stacyjke tamtą zdemontowałem przez rozwiercenie zabezpieczeń i podłączyłem nową stacyjke(zamiennik). I auto kręci natomiast nie odpala... wydaje mi się że jest to problem włączonego immo bo kluczyk od zamiennika nie ma immo (zwykły kluczyk jak do drzwii). Natomiast w starym kluczyku z immo po rozkręceniu okazuje się że jest włożona mała bateryjka która nie jest podłączona do niczego... siedzi po prostu w zatrzasku plastikowym a kluczyk nie ma nawet oczka (szybki) na podczerwień... więc pytanie jest takie... czy można dezaktywować immo i jak i czy to wogóle immo? bądź jak inaczej odpalić auto?

Samochód to Renault Megane I z 97r. 1,4
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 30  
    Zamontuj pastylkę ze starego kluczyka w pobliżu stacyjki i w ten sposób nie będziesz się musiał przejmować immo tyle że auto łatwiej podda się potencjalnemu złodziejowi.Usunięcie immo nie jest takie proste bo prawdopodobnie zaszyte jest w ECU
  • Poziom 34  
    Nie ma żadnej pastylki, kluczyk na podczerwień z pilotem otwarcie dezaktywuje imo.
    Jak kolega nie miał oryginalnego klucza z działajcym pilotem to imo dawno zdjęte.
  • Poziom 17  
    A wcześniej normalnie odpalało?.
  • Poziom 7  
    Naciśnij stary kluczyk przed odpaleniem.
  • Poziom 7  
    dzięki za odpowiedzi już sobie poradziłem... okazuje się że mogę wyciągnąć starą końcówke kluczyka z obudowy i pojechałem do najbliższego punktu dorabiania kluczy i gościu mi dorobił nową końcówkę na wzór nowego kluczyka od stacyjki i kosztowało to mnie 42zł. natomiast immo na bank jest i na bank nie jest na podczerwień... zrobie zdjęcia kluczyka i tej bateryjki w środku i sami ocenicie... dajcie mi 20 minut...

Ps. najbliżej rozwiązania problemu był zdzichra ;]

Dodano po 26 [minuty]:

a tak to wygląda na zdjęciach...
  • Poziom 34  
    Ta czarna kosteczka jest od immo. Mam taki sam samochód z takim samym kluczykiem z immo bez pilota Renault Megane 97r. 1,4 odłączenie immo