Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

athlon x2 2.7 ghz i integra - Monitor i klawiatura nie reagują

15 Lip 2016 18:34 426 11
  • Poziom 5  
    Witam posiadam komputer hp z płytą główną m2n68-la i procesorem amd athlon x2 2.7 ghz i zintegrowaną kartą graficzną. Po podłączeniu do komputera po przerwie około dwóch tygodni baz korzystania przestał odbierać monitor (napisane jest brak sygnału) i nie świecą się diody na klawiaturze. Na początku sprawdzania próbowałem różnych rzeczy, ale w pewnym momencie strzelił i spalił się zasilacz. Podłączyłem zasilacz znajomego i żadnego efektu. Podłączałem też kartę graficzną od innego komputera i też zero efektu. Po wyjęciu ramu bios piszczy. Co to może być?
  • Testo
  • Poziom 43  
    solnica1 napisał:
    Co to może być?

Zasilacz zdychając ubił płytę. Na to wygląda.
    Marka i model tamtego zasilacza to...?
  • Testo
  • Poziom 5  
    Liteon ps-5301-08hf

Dodano po 34 [sekundy]:

PITERRR napisał:
    A masz zintegrowaną grafikę na tej płycie?

Tak
  • Poziom 5  
    PITERRR napisał:
    Piszczenie bez ramu to jest normalne .Masz tester kodów post do płyt?

Wiem że to normalne. Nie mam nic takiego.
  • Poziom 43  
    Jak masz zintegrowaną to podłącz tam monitor po wcześniejszym wymontowaniu karty Graficznej na wyłączonym zasilaczu wyjmij bateryjkę napięcia biosu tą płaską 3V i włóż z powrotem i próba załączaj komputer tylko na sprawnym zasilaczu !

Dodano po 2 [minuty]:

Kup sobie taki tester do kodów post jest tego sporo na Allegro .
  • Poziom 5  
    310artur napisał:
    Bez RAM piszczy a jak RAM jest to piszczy? Jedno Beep powinno być. Jeśli nie ma możesz zawsze próbować z jedną kością RAM albo innymi kośćmi. Dziwne jakby właśnie ram ubiło ale kto to wie.

Z ramem nie piszczało nigdy, a teraz też nie piszczy.

Dodano po 2 [minuty]:

PITERRR napisał:
    Jak masz zintegrowaną to podłącz tam monitor po wcześniejszym wymontowaniu karty Graficznej na wyłączonym zasilaczu wyjmij bateryjkę napięcia biosu tą płaską 3V i włóż z powrotem i próba załączaj komputer tylko na sprawnym zasilaczu !

Ogólnie mam tylko zintegrowaną ta 2 była pożyczona, a z tą bateryjką nie sprawdzałem.
  • Poziom 5  
    Pomogła wymiana bateryjki biosu :) dziękuję i pozdrawiam.