Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes w203 2.2 2005 - Skrzynia w trybie awaryjnym

MrChewe 15 Lip 2016 21:58 1779 9
  • #1 15 Lip 2016 21:58
    MrChewe
    Poziom 6  

Witam,
    Od tygodnia męczę się z Mercedesem w203 2.2 2005r, auto nie zmienia biegów, ma wsteczny, i do przodu ale tylko 1, dodatkowo na wyświetlaczu migają pozycje biegów czyli jeżeli jest na "P" to miga na zmianę "P" i "D", z kolei jeżeli mam na "R" to miga na zmianę "R" i "D".

Błędów zbyt wiele nie ma, jest błąd na SAM'ie ,że na terminalu 15 są spadki napięcia <7V

i w ECU brak komunikacji z ESM (Elektronic selector module) błąd P2210

Mam taki problem ponieważ, wymieniłem już wybierak (z innym numerem) ale jest to samo , na kablu który wpinam do wybieraka napięcie skacze od 7V do 10V.

Może mi ktoś powiedzieć skąd jest brane zasilanie na wybierak ,i czy informacja z wybieraka przesyłana jest do ecu bezpośrednio czy jest jeszcze jakiś moduł po drodze

• Fibaro
  • #2 16 Lip 2016 10:34
    romuald-f
    Spec Automatyczne skrzynie biegów

Błąd 2210 to - nieprawidłowe kodowanie dźwigni zmiany biegów.

• Fibaro
  • #3 16 Lip 2016 12:34
    MrChewe
    Poziom 6  

tylko, że ten błąd już był przy pierwszym wybieraku, chyba że pierwszy się uszkodził, a drugi przez złe kodowanie szaleje w ten sam sposób.
    Nie daje mi spokoju jeszcze to falowanie napięcia ,wydaje mi się że coś przed wybierakiem będzie uszkodzone i ono zakłóca komunikacje z ecu ,

Powiedzcie mi wybierak podpięty jest do ecu silnika czy do sterownika skrzyni??(nie chce mi się pruć całej instalacji)

• Fibaro
  • Pomocny post
    #4 16 Lip 2016 13:24
    romuald-f

Wybierak ma swoją elektronikę, która komunikuje się z komputerem skrzyni (TCM). Mercedes w203 2.2 2005 - Skrzynia w trybie awaryjnym Mercedes w203 2.2 2005 - Skrzynia w trybie awaryjnym Mercedes w203 2.2 2005 - Skrzynia w trybie awaryjnym Mercedes w203 2.2 2005 - Skrzynia w trybie awaryjnym

• #5 16 Lip 2016 15:11
    MrChewe
    Poziom 6  

Mam jeszcze takie pytanie bo w moim wybieraku mam gniazdo 8 pinowe , i tam jest 1pin - 10V , jeden GND, i trzy zielone wygląda jak komunikacja po can , na ten moment mam rozebrany lewarek , i dostałem się do sterownika skrzyni pod nogami, ale nie widzę żeby tam docierały te kolory od lewarka,, całej instalacji jeszcze nie rozprułem gdzie co idzie

Dzisiaj udało mi się połączyć z automatyczną skrzynią i tam mam trzy błędy nie do skasowania P2312,P2600,P2221

Padł sterownik od skrzyni??

• Pomocny post
    #6 17 Lip 2016 12:15
    romuald-f

P2221 - Sygnał składnika Y3 / 6b1 (czujnik temperatury ATF) i, lub Y3 / 6s1 (starter styku blokady) jest nieprawidłowy.
    P2312 - Komunikacja CAN z układu silnika jest uszkodzona lub temperatura silnika jest nieprawidłowa.
    P2312 - Jeden lub więcej komunikatów z jednostki sterującej silnika nie są dostępne na magistrali CAN.
    P2600 - Napięcie zasilania obwodu 87 ma zbyt niskie napięcie. Mercedes w203 2.2 2005 - Skrzynia w trybie awaryjnym

• #7 17 Lip 2016 16:57
    MrChewe
    Poziom 6  

Dodam jeszcze że od wczoraj coś auto zaczeło świrować, i kręci przez ok sekundę potem całkowicie odcina rozrusznik do ponownego przekręcenia kluczyka

• #8 18 Lip 2016 17:09
    MrChewe
    Poziom 6  

Dodam jeszcze że od wczoraj coś auto zaczęło świrować, i kręci przez ok sekundę potem całkowicie odcina rozrusznik do ponownego przekręcenia kluczyka,

Z tego co sprawdziłem rozruch jest blokowany przez skrzynie , po poczyszczeniu kostek został mi błąd P2221 przy czym nie jest to na pewno błąd czujnika temperatury oleju w skrzyni, tylko ten "starter locking" pisze cały czas on

Da się to samo wymienić czy trzeba całą płytę sterującą wymieniać??
    A może to nie ma wpływu na odpalenie a mój kabelek nie wyświetla wszystkich błędów, i coś jeszcze w skrzyni jest uszkodzone

• Pomocny post
    #9 18 Lip 2016 18:26
    romuald-f

Sprawdź miernikiem w gnieździe płyty elektrycznej (conductor plate connector) czy wł./wył. włącznik s1. Pin 4 i 12. Zauważ że włącznik s1 jest na jednej linii z czujnikiem temperatury b1. Dlatego kod błędu, który się pojawia odnosi się do włącznika i czujnika. Mercedes w203 2.2 2005 - Skrzynia w trybie awaryjnym

• #10 19 Lip 2016 09:53
    MrChewe
    Poziom 6  

włączony, sprawdzone miernikiem i w interfejsie

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo