Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC One (M7) - powrót do oryginalnego oprogramowania

Belialek 16 Lip 2016 01:03 1818 5
  • #1 16 Lip 2016 01:03
    Belialek
    Poziom 22  

Witam,

Po paru dniach na customowym ROMie chciałbym wrócić do oryginalnego oprogramowania. Męczę się z tym już cały dzień i póki co same porażki...

Udało mi się przywrócić org soft używając recovery używając ROMu z tego linka. Wszystko poszło szybko i sprawnie, włączyła się bardzo stara wersja systemu. Problem zaczął się, gdy telefon pobrał aktualizację OTA do nowszej wersji - po restarcie telefon zapętlił się w rebootach (próbowałem wykonać z s-on i s-off - efekt taki sam).

Później chciałem skorzystać z oficjalnej apki HTC, ale ten ich 1,5GB plik exe tylko mrugnie i się wyłącza na moim komputerze, tak więc ta metoda też odpada.

Kolejna próba to wgranie stockowego romu przez fastboot - tutaj niestety po wykonaniu komendy

Code:
    fastboot flash zip m7.zip

otrzymuję komunikat:

Code:
    target reported max download size of 1514139648 bytes

sending 'zip' (1133440 KB)...
    OKAY [ 52.249s]
    writing 'zip'...
    (bootloader) signature checking...
    FAILED (remote: 12 signature verify fail)
    finished. total time: 156.674s

Próbowałem również na S-on jak i S-off... W tej chwili stan telefonu jest następujący:

Code:

(bootloader) version: 0.5
    (bootloader) version-bootloader: 1.61.0000
    (bootloader) version-baseband: 4T.35.3218.16
    (bootloader) version-cpld: None
    (bootloader) version-microp: None
    (bootloader) version-main:
    (bootloader) version-misc: PVT SHIP S-ON
    (bootloader) serialno: HT45MW90xxxx
    (bootloader) imei: xxxxxxxxxxxxxx
    (bootloader) meid: 00000000000000
    (bootloader) product: m7_ul
    (bootloader) platform: HBOOT-8064
    (bootloader) modelid: PN0710000
    (bootloader) cidnum: HTC__032
    (bootloader) battery-status: good
    (bootloader) battery-voltage: 4266mV
    (bootloader) partition-layout: Generic
    (bootloader) security: on
    (bootloader) build-mode: SHIP
    (bootloader) boot-mode: FASTBOOT
    (bootloader) commitno-bootloader: dirty-0e2a13e5
    (bootloader) hbootpreupdate: 11
    (bootloader) gencheckpt: 0
    all: Done!
    finished. total time: 0.133s

Z tego co czytałem, to nie mogę wgrać sofu z hbootem niższym niż posiadany - nie mam pojęcia jak to zweryfikować... Czy ktoś mógłby poświęcić chwilę i napisać co powinienem ściągnąć i zainstalować abym mógł korzystać z telefonu?

0 5
  • #2 16 Lip 2016 11:25
    FIsiu_
    Poziom 26  

Jeśli chcesz powrócić do oryginalnego oprogramowania to po pierwsze zrób s-off, zablokuj boota jeśli odblokowany, wgraj oprogramowanie pod twoją wersję tel czyli PN0710000.

Soft można pobrać z sieci, linki już kilka razy były podawane, co do hboot to może też być on problemem.

0
  • #3 16 Lip 2016 15:55
    Belialek
    Poziom 22  

Próbowałem już kilku softów - niestety nie działają. a oficjalny ROM ze strony HTC wywala błąd o złym id urządzenia. Mój cidnum: HTC__032, natomiast version-main: jest pusty. Mogę zainstalować soft np ViperOone, który jest zbudowany w oparciu o stockowy rom, ale są problemy z automatycznym zamykaniem aplikacji.

Najbliżej sukcesy jestem w momencie, w którym przywracam za pomocą TWRP recovery jakiegoś ROMu - niestety po pobraniu oficjalnej aktualizacji od HTC telefon wpada w bootloopa :/

EDIT: z tego co widzę, to nie ma szansy na s-off na tym hboot - rozumiem, że bez tego nie mam szans na powrót do oryginału?

0
  • #4 17 Lip 2016 20:36
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ
  • #5 18 Lip 2016 20:36
    .:aspire:.
    Poziom 23  

Co to za paczka z ROM, którą pobrałeś ze strony HTC?
    O ile mnie pamięć nie myli, HTC nie udostępnia softów na rynek UE, więc pewnie wgrywasz od innej wersji.

Ratuje cie wgranie oficjalnego rom'u lub kombinowanie z CWM/TWRP.

1
  • #6 19 Lip 2016 12:45
    Belialek
    Poziom 22  

Tak, robiłem wipe.

Próbowałem tym: HTC One Developer/Unlocked Edition.

No właśnie nie mam jak wrzucić oficjalnego rom'u, bo wywala mi błąd z pierwszego posta. CWM/TWRP i recovery ze stockowych romów działają, ale po otrzymaniu aktualizacji OTA od HTC telefon wpada w bootloopa.

0