Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OCZ Agility 120GB SATAII - Uszkodzony firmware, szukam. Yatapdon barefoot-ROM

Ture11 16 Lip 2016 02:31 960 2
 • #1 16 Lip 2016 02:31
  Ture11
  Poziom 34  

  Witajcie,

  Dostałem dziś do próby naprawy starszy dysk SSD (2009?) z - prawdopodobnie - uszkodzonym firmware. Dysk przechodzi w coś na rodzaj trybu awaryjnego, czy może bootloadera i jest widoczny w systemie jako YATAPDONG BAREFOOT-ROM. Dokładny model dysku: OCZSSD2-1AGT120G.

  Uprzedzając pytania - nie ma sensu podawać SMART'u dysku oraz skanować powierzchni MHDD (to akurat się udaje, ale komenda ERASE zawiesza dysk). Dysk próbuję naprawić do użytku, ale brak możliwości nie będzie bolał jakoś bardzo, a i dane nie będą mi potrzebne. Po prostu byłby to fajny dysk do starego laptopa...

  Siedziałem nad problemem kilka godzin i próbowałem naprawy (konieczność ponownego wgrania firmware, jest to znana usterka, ale w latach 2009-2011) - co zasadniczo powinno pomóc, lecz problemem jest to, że firmware już nie jest dostępny w Internecie. Bardzo co prawda pomógł mi WayBack Machine, ale nie zapisał wszystkiego i efekt jest taki, że mam kilka wersji firmware, ale nie działających z tym dyskiem (obecny firmware dysku: 00.P80).

  Pliki pobierałem z odnośnika "Click here for Agility" stąd:
  https://web.archive.org/web/20130930021600/ht...-Agility-Solid2-Onyx-1.7-Destructive-updaters

  [to chyba programy Producera...]

  Firmware (które udało się pobrać z podanego linku) zachowują się tak:
  OCZ Agility 120GB SATAII - Uszkodzony firmware, szukam. Yatapdon barefoot-ROM
  czasem (zależnie od uruchomionej wersji) jest inny człon zamiast FFFF - na przykład 00FF, itp.

  Jak doczytałem na strzępkach forum OCZ, trzeba było próbować wszystkich wersji do skutku (czyli braku komunikatu ERROR: bank configuration error [must be FFFF])
  Niestety - większość plików z tego FTP jest uszkodzona (nie zapisana przez WayBack Machine), więc nie mogę wykonać prób ze wszystkimi wersjami (na około 24 wersje mam działających 7 wersji, reszta zaginęła w "Internetach").

  Czy ktoś z Kolegów może miał kiedyś potrzebę / możliwość zapisania na dysk firmware do tych dysków OCZ, które pozwalają na wgranie się w trybie pracy YATAPDON BAREFOOT-ROM ? Poszukuję takowych i, gdyby ktoś miał, to byłbym zapewne uratowany. Ja przeszukałem "cały" Internet i nie znalazłem niczego przydatnego (najlepsze wątki rozwijane były na forum OCZ, które już zlikwidowano, nie pozostawiając po nim ani śladu - tylko WayBack...)

  Jednocześnie mam prośbę - próbowałem wgrać do dysku (w akcie desperacji) oprogramowanie od zupełnie podobnego OCZ Vertex i zgłoszony został błąd - to zrozumiałe - ale jednocześnie otrzymałem rozpiskę banków w dysku. Czy ktoś z kolegów jest w stanie dostrzec tam jakieś nieprawidłowości (czy np. zera nie wskazują na to, że któraś kość pamięci się urwała)?

  OCZ Agility 120GB SATAII - Uszkodzony firmware, szukam. Yatapdon barefoot-ROM

  Dysk oczywiście wizualnie sprawny (ścieżki, luty), w środku ma 16 kości pamięci Flash.
  Pozdrawiam i dziękuję za ewentualną pomoc oraz chęć pomocy.

  0 2
 • Pomocny post
  #2 16 Lip 2016 10:57
  Kolobos
  Spec od komputerów

  Autor podanego przez Ciebie watku nadal jest aktywny np. na twiterze, https://twitter.com/EricLRyder mozesz sprobowac napisac do niego. Zapewne ma wymienione pliki oraz wiedze.

  0
 • #3 16 Lip 2016 19:50
  Ture11
  Poziom 34  

  Zasadniczo to bardzo cenna wskazówka, na którą bym nie wpadł. Szukałem co prawda kontaktu do tego autora, ale wszystkie odnośniki do jego profilu nie były zapisane na WaybackMachine. Nie zauważyłem napisów pod spodem - być może nawet maila ma ten człowiek aktywnego. Spróbuję - dzięki za pomysł!

  0