Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] VW polo 3 FL 6n2 1.4 MPI - ZGASŁ w czasie Jazdy i NIE Odpala

krystiano1234567 16 Lip 2016 17:13 11184 71
  • Relpol przekaźniki
    zdzichra
    Poziom 30  
    Ze zdjęć wynika stan paska rozrządu-w takim stanie mógł przeskoczyć.Może być że
    kolega szwagra ma rację co do pokrzywionych zaworów itp.Nawet jak ustawisz rozrząd prawidłowo i będzie działało poprawnie to ten pasek powinien być wymieniony parę tys.km temu.Pasek jest poszczerbiony i zęby też ma w stanie agonalnym.Ryzykujesz zerwanie paska a wtedy już na pewno taniej będzie nowy silnik
    krystiano1234567
    Poziom 6  
    VW polo 3 FL 6n2 1.4 MPI - ZGASŁ w czasie Jazdy i NIE Odpala VW polo 3 FL 6n2 1.4 MPI - ZGASŁ w czasie Jazdy i NIE Odpala VW polo 3 FL 6n2 1.4 MPI - ZGASŁ w czasie Jazdy i NIE Odpala VW polo 3 FL 6n2 1.4 MPI - ZGASŁ w czasie Jazdy i NIE Odpala VW polo 3 FL 6n2 1.4 MPI - ZGASŁ w czasie Jazdy i NIE Odpala VW polo 3 FL 6n2 1.4 MPI - ZGASŁ w czasie Jazdy i NIE Odpala VW polo 3 FL 6n2 1.4 MPI - ZGASŁ w czasie Jazdy i NIE Odpala VW polo 3 FL 6n2 1.4 MPI - ZGASŁ w czasie Jazdy i NIE Odpala

Dodano po 4 [minuty]:

Ustawiłem tak jak na tej książce gdzie jest ta kropka i ten znak koło tej śruby, ruszaliśmy silnikiem na biegu i wygląda że jak ok.
    Gdy ta kropka jest w tym miejscu to tłok jest w GMP

Dodano po 1 [minuty]:

Ta kropka odnosi się do zaworów bo to jest na górze
    PITERRR
    Poziom 43  
    Co do paska to kolega miał racje że należy go wymienić ale czy ci przeskoczył to nie jestem pewien odepnij kabel od cewki zapłonowej odkręć świece i spróbuj przy czy mać palec tam gdzie była świeca czy wyczuwasz kompresje bo na pewno nie masz przyrządu do pomiaru ciśnienia na cylindrach ?

Dodano po 3 [minuty]:

Zapomniałem ktoś musi ci zakręcić rozrusznikiem .

Moderowany przez T5:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    Ostrzeżenie.

zdzichra
    Poziom 30  
    PITERRR napisał:
    spróbuj przy czy mać palec tam gdzie była świeca czy wyczuwasz kompresje

Palec to jakoś tak mało dokładny i gwarantuję że nie utrzymasz go w miejscu przy ciśnieniu 3bar ale czy to będzie kompresja prawidłowa?
    krystiano1234567
    Poziom 6  
    Dalej parzymy co z tą pompką .
    T5
    Admin grupy Samochody
    Przecież to jest źle ustawione, jak wał jest na znaku to wałek rozrządu jest przestwiony.
    Tu ma być znak. VW polo 3 FL 6n2 1.4 MPI - ZGASŁ w czasie Jazdy i NIE Odpala
  • Relpol przekaźniki
    krystiano1234567
    Poziom 6  
    Powiedzcie mi jeszcze od czego są u mnie trzy przekaźniki :
    410
    19
    100

Dużo mi to pomoże
    krystiano1234567
    Poziom 6  
    U mnie są przekaźniki na górze.
    Potem 2 rzędy bezpieczników małych i na dole jeden rząd dużych (zwykłych bezpieczników)

Tak poczytałem poczytałem i może jest to czujnik halla ?

Dodano po 2 [minuty]:

T5 napisał:
    Przecież to jest źle ustawione, jak wał jest na znaku to wałek rozrządu jest przestwiony.
    Tu ma być znak. VW polo 3 FL 6n2 1.4 MPI - ZGASŁ w czasie Jazdy i NIE Odpala

Kolego tam gdzie pokazałeś ma być znak wtedy gdy 1 tłok jest w GMP ( pierwszy czyli pierwszy od lewej jak patrze na silnik)
  • Pomocny post
    T5
    Admin grupy Samochody
    krystiano1234567 napisał:
    Kolego tam gdzie pokazałeś ma być znak wtedy gdy 1 tłok jest w GMP ( pierwszy czyli pierwszy od lewej jak patrze na silnik)

Dokładnie tak.
    krystiano1234567
    Poziom 6  
    T5 napisał:
    krystiano1234567 napisał:

Dokładnie tak.

To dokładnie tak jest :D

Wyczytałem w instrukcji naprawy i to sprawdzałem
    W momencie gdy ta kropka była w ty miejscu tłok był w samiuśkiej górze.
    Krnlmgr
    Poziom 17  
    Przecież jak by było, o tyle i nawet o jeden ząbek przestawione to pasek by miał by miał oderwane zęby czy był zerwany i usłyszał byś tylko kle kle i kle bo to nie jest silnik bez kolizyjny.
    Krnlmgr
    Poziom 17  
    Niech sprawdzi jedno za razem a nie zaraz rozbiórka całego auta.
    Napisz jak podłączasz pompe na sztywno czy w takiej konfiguracji:

Pod pin w gnieździe od kabla czerwono-żółtego podłączałeś "+" a za brązowy "-"?.
    Krnlmgr
    Poziom 17  
    Trzeba sie dobrze upewnić, do tego może dojść coś we fiksującym immo czy ecu, zwara w instalacji, dobrze nie masujące kable od masy, czujnik wału już tu padł i wiele innych.
    krystiano1234567
    Poziom 6  
    Odpinałem czujnik wałka rozrządu i nie zagadał
    To samo zrobiłem z czujnikiem wałku i nic nie zagadał.

JEDYNA reakcja to jak kręcę silnik i daje gazu do słychać takie lekkie wybuchy, strzały w kolektor ssący(chyba)

PO DRUGIE to zastanawia rzecz iż :

1. Włączam zapłon i jest cicho przy pompie ( w tym momencie na zasilaniu w kostce jest 3.42V
    2. Włączam rozrusznik kręci , pompa pompuje i jest wtedy 12V (kolega sprawdzał wtedy i tym zaciskiem od listwy wtryskowej i sikało wiec nie chciał go zdejmować)

Dodam też że jak zgasł to pompka normalnie pracowała ale po kilku próbach odpalenia wysiadła i nie gadała nawet jak się odpalało silnik.

Dodano po 3 [minuty]:

PS: Kolega mówił że w peugeot nie chciał mu odpalić po postoju.
    Podpiął kompa wykasował błędy i coś tam i odpalił i jeździ.
    krystiano1234567
    Poziom 6  
    Dziś poszła do mechanika.

Na pierwszy rzut oka powiedział że nie ma kompresji.

I od razu że rozrząd ale potem sprawdził i rozrząd git.

Powiedział że głowice i tak musi zdjąć bo nie zobaczy i pewnie koło 800 zł :(
    krystiano1234567
    Poziom 6  
    ok

No masakra się zrobiła z tym autem
    krnh
    Poziom 2  
    Też mialem ten problem - prawdopodobnke masz to samo: czujnik Halla do wymiany. Kolega na kom
    ie moze Ci zresetować, ale po pewnym czasie, w najmniej spodziewanym momencie - wróci problem. Wydatek 100-200 zł, zależy jak drogiego masz mechanika.
    krystiano1234567
    Poziom 6  
    Witam

Dodam że właśnie odpinałem czujnik wałka rozrządu i wałku ale nic nie zagadał :(

Zawieźliśmy do mechanika co ma samochodów sporo że ho ho to może jutro zajrzy.
    Podobno nie ma kompresji ( że jakiś klin mógł się urwać ?)

Jutro się wezmą i że trzeba sciągać głowice i koszt 800-1000

PS: Ale jak podepną pod kompa to im pokaże np. czujnik hala jeżeli to np. on ?

Dodano po 1 [minuty]:

krnh napisał:
    Też mialem ten problem - prawdopodobnke masz to samo: czujnik Halla do wymiany. Kolega na kom
    ie moze Ci zresetować, ale po pewnym czasie, w najmniej spodziewanym momencie - wróci problem. Wydatek 100-200 zł, zależy jak drogiego masz mechanika.

Ale powiedz mi czy serio miałeś identycznie to samo co ja ? Że nie można odpalić na nic itp. ?