Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sprinter-dmuchawa nie da się wyłączyć.

mkcitro 16 Jul 2016 09:52 3984 3
 • #1
  mkcitro
  Level 10  
  Mam problem dmuchawa powietrza do kabiny nie da się wyłączyć nawet po odpięciu przewodów od przełącznika regulacji nawiewu działa dalej dopiero wyjęciu bezpiecznika pod siedzeniem kierowcy wyłącza się lub gdy wyjmę przkażnik ktory znajduje sie pod siedzeniem (przekażnik jest napewno dobry bo założyłem z innego sprintera i jest tak samo a w tamtym działa normalnie) proszę o pomoc. Czy dobrze zamieściłem temat ?
 • #2
  Gerri
  Mercedes specialist
  mkcitro wrote:
  Sprinter-dmuchawa nie da się wyłączyć

  Najpierw sobie zobacz, ile jest rodzajów Sprintera:
  https://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_Sprinter
  Uważasz że wszystkie mają taki sam układ elektryczny? Do tego dochodzą różnice w sterowaniu dmuchawy w przypadku gdy auto ma klimatyzację. Jeszcze inny układ jest w przypadku gdy w aucie jest webasto. Nawet nie napisałeś, czy wentylator się kręci z pełną mocą.
  Ale skoro nie widzisz między sprinterami różnicy to opiszę dowolny z nich - może tak być ?
 • #3
  mkcitro
  Level 10  
  312d 1996r bez klimy i webasto wentylator działa na najwyższym poziomie mogę podać więcej danych jeżeli to może pomóc .Dziękuję za zainteresowanie tematem bo mam z tym problem i proszę o dalsze informacje.
 • #4
  Gerri
  Mercedes specialist
  Podpieram sie pamięcią - na obudowie dmuchawy w pobliżu silniczka wentylatora powinien być przekaźnik odpowiadający za najszybszy bieg wentylatora. Pewnie się skleił.