Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak możliwości odpalenia silnika Renault Megane 2 1.5 dci 2003

16 Lip 2016 12:56 1200 5
  • Poziom 6  
    Witam
    Drodzy forumowicze.
    Mam problem z odpaleniem autka. Szukałem na forum ale nie znalazłem rozwiązania. Otóż wczoraj wróciłem z pracy i autko chodziło bez zarzutów. Po godzinie chciałem gdzieś pojechać, wchodzę do autka , wkładam pilot, odpalam a tu autko kręci ale nie zapala. No to próboje jeszcze raz i sytuacja się powtarzam. No to wyjmuje pilot , chce zamknąć auto a tu zero reakcji na pilota. No to odpinam akumulator żeby go zresetować no i pilot otwiera i zamyka bez zarzutów. Próboje odpalić i znowu to samo. Kręci ale nie zapala a pilot po tej próbie znowu nie działa.
    Szukałem po internetach co by to mogło być i natknąłem się jedynie ze immobiliser moze blokować rozruch.
    Aktualnie ładuje akumulator gdyż doczytałem się ze może to być wino słabego aku i immobiliser zablokował rozruchu gdyż może być za małe napięcie z aku do odpalenia autka.
    Moje prośba to czy istnieje jakiś sposób aby odblokowac ten immobiliser w przypadku gdy mam kartę a nie kluczyk? Gdyż znalazłem jedynie opisy jak go odblokowac gdy ma się kluczyk (4 cyfrowy kod itd.)

Prosiłbym o pomoc bo na chwile obecna jestem uziemiony.
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 34  
    Wszystko wskazuje na usterkę akumulatora ,lub jego zacisków elektrycznych (klem) .
    W megane 2 metoda z awaryjnym rozblokowaniem immobilisera nie działa.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    lucas2010 napisał:
    immobiliser
    kontrolka gaśnie?
  • Poziom 6  
    Kontrolka immoblisera miga.

Wydaje mi się, że będzie do wymiany przekaźnik pompy paliwa (o ile dobrze go zlokalizowałem). Gdyż pod kierownicą tam gdzie znajdują się bezpieczniki są tez dwa przekaźniki 12V 40A, i spróbowałem je wyciągnąć i podmienić i wówczas auto odpala, lecz niestety pojeździ z pół dnia i sytuacja się powtarza. Wczoraj nawet, gdy dojeżdżałem na parking auto samo zgasło i znowu zero reakcji na pilot, ponowny reset na akumulatorze i odpięcie przekaźnika pomogło, lecz dziś rano znowu nie chciał odpalić.

Zastanawia mnie jeszcze jeden szczegół, gdyż gdy przyjrzałem się przewodom paliwowym pod maską zobaczyłem, że znajduje się w nich powietrze i w momencie gdy autko już chodzi tak jakby się paliwo przez to trochę pieniło (aż tak bardzo się na tym nie znam, więc może to był przewód od powrotu paliwa).
  • Poziom 9  
    lucas2010 napisał:
    Kontrolka immoblisera miga.
    naładuj aku, popraw klemy i masy.
  • Poziom 6  
    akumulator ładował w sobotę