Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak możliwości odpalenia silnika Renault Megane 2 1.5 dci 2003

lucas2010 16 Jul 2016 12:56 2238 5
 • #1
  lucas2010
  Level 7  
  Witam
  Drodzy forumowicze.
  Mam problem z odpaleniem autka. Szukałem na forum ale nie znalazłem rozwiązania. Otóż wczoraj wróciłem z pracy i autko chodziło bez zarzutów. Po godzinie chciałem gdzieś pojechać, wchodzę do autka , wkładam pilot, odpalam a tu autko kręci ale nie zapala. No to próboje jeszcze raz i sytuacja się powtarzam. No to wyjmuje pilot , chce zamknąć auto a tu zero reakcji na pilota. No to odpinam akumulator żeby go zresetować no i pilot otwiera i zamyka bez zarzutów. Próboje odpalić i znowu to samo. Kręci ale nie zapala a pilot po tej próbie znowu nie działa.
  Szukałem po internetach co by to mogło być i natknąłem się jedynie ze immobiliser moze blokować rozruch.
  Aktualnie ładuje akumulator gdyż doczytałem się ze może to być wino słabego aku i immobiliser zablokował rozruchu gdyż może być za małe napięcie z aku do odpalenia autka.
  Moje prośba to czy istnieje jakiś sposób aby odblokowac ten immobiliser w przypadku gdy mam kartę a nie kluczyk? Gdyż znalazłem jedynie opisy jak go odblokowac gdy ma się kluczyk (4 cyfrowy kod itd.)

  Prosiłbym o pomoc bo na chwile obecna jestem uziemiony.
  Pozdrawiam
 • #2
  Doktorr
  Level 35  
  Wszystko wskazuje na usterkę akumulatora ,lub jego zacisków elektrycznych (klem) .
  W megane 2 metoda z awaryjnym rozblokowaniem immobilisera nie działa.
 • #3
  renokolo
  Level 9  
  lucas2010 wrote:
  immobiliser
  kontrolka gaśnie?
 • #4
  lucas2010
  Level 7  
  Kontrolka immoblisera miga.

  Wydaje mi się, że będzie do wymiany przekaźnik pompy paliwa (o ile dobrze go zlokalizowałem). Gdyż pod kierownicą tam gdzie znajdują się bezpieczniki są tez dwa przekaźniki 12V 40A, i spróbowałem je wyciągnąć i podmienić i wówczas auto odpala, lecz niestety pojeździ z pół dnia i sytuacja się powtarza. Wczoraj nawet, gdy dojeżdżałem na parking auto samo zgasło i znowu zero reakcji na pilot, ponowny reset na akumulatorze i odpięcie przekaźnika pomogło, lecz dziś rano znowu nie chciał odpalić.

  Zastanawia mnie jeszcze jeden szczegół, gdyż gdy przyjrzałem się przewodom paliwowym pod maską zobaczyłem, że znajduje się w nich powietrze i w momencie gdy autko już chodzi tak jakby się paliwo przez to trochę pieniło (aż tak bardzo się na tym nie znam, więc może to był przewód od powrotu paliwa).
 • #5
  renokolo
  Level 9  
  lucas2010 wrote:
  Kontrolka immoblisera miga.
  naładuj aku, popraw klemy i masy.
 • #6
  lucas2010
  Level 7  
  akumulator ładował w sobotę