Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

WIWA HD 85 Spalony bezpiecznik

frankowski4 16 Jul 2016 13:46 3156 10
    frankowski4
    Level 9  
    Witam!

W dekoderze spalił się bezpiecznik 250V 1.6A i ten drugi element oznaczony jako
    "d 106"(nie orientuję się co to jest).

Czy jeśli wymienię uszkodzone elementy to dekoder zadziała ,czy jest taka opcja ,że coś więcej mogło się uszkodzić i naprawa nie jest opłacalna?
    marcino2000
    Level 24  
    Wygląda jak by piorun w to trzasnął. Próbować można, koszt tych części to coś koło 2 złotych. D106 to dioda prostownicza, pewnie 1n400... Do sprawdzenia pozostałe diody w mostku
  • Helpful post
    Pedros050
    Level 43  
    Nie baw się w wymiany bo na pewno układ sterujący przetwornicą jest uszkodzony. Proponuje zakup zasilacza 5V 2A i podpiąć się pod jedną z tych 2 grubych diod na wyjściu z przetwornicy i dekoder będzie działał . Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    frankowski4
    Level 9  
    PITERRR jesteś wielki,dekoder śmiga :D

Pozdrawiam!
    Pedros050
    Level 43  
    Niema sprawy .Pozdrawiam .
    Siperhallo
    Level 2  
    Witam .Jak dokladnie wpiąć się pod te diody?czy diodę .?
    Pedros050
    Level 43  
    Jaki dekoder zdjęcie?
    Siperhallo
    Level 2  
    Ahhha mam to .działa już się wlutowałem. .. zasilacz od smartfona i smiga.. dekoder taki jak w tytule.. WIWA HD 85 Spalony bezpiecznik

Wlutowac nalezy sie tu miedzy te dawa punkty lub w diodę obok.. wpierw sprawdziłem na dotyk kabelkami i zadziałał.. generalnie fajna opcja do zasilania dekodera w aucie itd.
    Pedros050
    Level 43  
    Z tych oby 2 diod jak był spawany zasilacz wychodziło napięcie 5V. Zasilacz odpowiedni to 5V 2A ale nie taki do tel. Druga sprawa ten zasilacz w tym dekoderze można naprawić.
    Siperhallo
    Level 2  
    ..no narazie podlonczylem od telefonu 5v 2a narazie działa ok.. bedzie trzeba rozej. sie za innym ... wczesniej wywaliło mi bezpieczniki .. po wlutowaniu nowego tez wywaliło .. chetnie bym naprawił ale chyb nie dojdę o co kaman...