Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Waga Cas AP-1 15EX - Nie włącza się

16 Lip 2016 18:14 1740 6
  • Poziom 10  
    Witam,

mam problem z w/w wagą, mianowicie po włączeniu zasilania jedyna reakcja wagi to mignięcie górnego rzędu wyświetlacza. Podejrzewałem usterkę transformatora ale po jego wymianie na nowy objaw jest identyczny. Sprawdzałem napięcia na mostkach prostowniczych które dla BD1 i BD2 wynoszą odpowiednio 24V i 12V. Wartości napięć wydają się poprawne ale nie mam 100% pewności. Kondensatory nie są spuchnięte. Ktoś spotkał się z podobną usterką? Jedyne co przychodzi mi do głowy to uszkodzony tranzystor. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Płyta główna:
    Waga Cas AP-1 15EX - Nie włącza się

Edit: Elementy IC1 oraz IC2 to nie tranzystory tylko regulatory napięcia.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    WITAM

W tych wagach jak zostanie ona wyłączona z sieci po wyłączeniu jej klawiszem "OFF" po ponownym podłączeniu do sieci będzie w stanie OFF, trzeba ją więc załączyć klawiszem "ON". Miałem takie przypadki.
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedź. Naprowadziłeś mnie na rozwiązanie problemu. Okazało się, że klawiatura jest uszkodzona, nie reaguje na wciśnięcie jakiegokolwiek przycisku. Podmieniłem klawiaturę ze sprawnej wagi i wszystko zaczęło działać. Idzie dokupić samą klawiaturę do tego modelu?
  • Poziom 35  
    Z tymi zamiennikami to bym się zastanowił. Jakościowo dużo odbiegają od oryginalnych. O ile jeszcze do CAS'a jakoś trzymają poziom to już np do Dibala to tragedia. No i wymiary nie zawsze pasują.
  • Poziom 23  
    Kolego Samuraj, Po "części" masz rację, ale to jest alternatywa dla modeli wag których producent nie ma w ofercie , w CAS Polska i Akademiku mają do modeli max z przed 10 lat , a ja obsługuje wagi np. z 1989 r. model 15M z M3 i tego nie dostaniesz u importera, a przy braku modułu nie przeprogramujesz pozycji klawiszy tak aby zastosować z nowszej wagi i masz "zonga" przy legalizacji gdy urzędnik sprawdza Tarę, Zero, a te klawisze najczęściej nie pasują i mają inną pozycję od miejsca z opisów.
    Oczywiście jakość nie ta co producenta, ale po modyfikacjach działają, co do Dibala to nie stosowałem zamienników to się nie będę wypowiadał, ale pewnie masz rację
    pozdrawiam