Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie WLANu (Belkin WEB+Telewest ISP)

03 Lip 2005 19:35 2350 4
  • Poziom 2  
    Witam,

Problemy jak zwykle (a czego sie spodziewaliscie :]) Sytuacja wyglada nastepujaco. Probuje postawic siec bezprzewodowa za pomoca polaczenia Broadband firmy Telewest (telewizja kablowa [lacze+telefon+telewizja]). Do uzadzenia sieciowego (Motorola SURFboard) podlaczylem (kabel LAN) Wireless Ethernet Bidge firmy Belkin, ktory wczesniej skonfigurowalem z poziomu laptopa (ustawiony jako Ad-Hoc, przydzielony adres IP dostawcy w/w kablowki, ustawiona maska podsieci i routera). WYdaje sie, ze wszystko jest dobrze skonfigurowane - laptop wykrywa nowa bezprzewodowa siec, podlaczyc sie moge i podlaczam sie z powodzeniem, ale jak sie domyslacie internet nie dziala. Dokladnie takie same objawy ma laptop wspolokatora.

Jakie rady?

PS. przepraszam za malo-techniczne obajsnienie problemu i za ew. brak waznych informacji. Jezeli jakies info beda potrzebne to prosze pisac. Pomoc w topiku bedzie bardzo doceniona :]
  • PCBway
  • Poziom 12  
    Na poczatek sprobuj zresetowac modem kablowki. Tydzien kiedys przesiedzialem z powodu tego drobiazgu. Napisz zaraz czy cos sie zmienilo - jestem online.
  • PCBway
  • Poziom 2  
    Dobra, zrestartowalem i niestety nic to nie zmienilo. Teraz dodatkowo mam pytanie co do IPkow ktorymi jestem zazucony. Kolega wspolokatora podpowiada, ze to urzadzenie Motorolli musi miec jakies tam przydzielone IP natomiast Belkin ktory jest bezposrednio podlaczony do Motorolli musi posiadac inne IP, no i tutaj jest dylemat bo wydaje mi sie, ze powinno miec to samo IP. W kazdym razie probowalem tak i tak - zadne rozwiazanie nie dziala.

Druga sprawa dotyczy maski podsieci. Wytlumacze: aby dowiedziec sie jakie IP ma moja siec ustawilem w winszicie aby pobieral IP i maske podsieci z serwera DHPC(CP? :P), po tym jak laptop polaczyl sie z Belinem sprawdzilem jakie IP i maske podsieci pobralo - bylo to IP: 169.254.229.245 oraz MP: 255.255.0.0 - i tak powinienem skonfigurowac cfg Belkin'a, lecz gdy probuje nadac taka maske podsieci dostaje komunikat, ze maska wykracza poza costam i musze nadac 255.0.0.0 (takitez nadaje) / czy to moze miec zwiazek z moim brakiem internetu?
  • Poziom 12  
    Jezeli modem pobiera automatycznie adres IP to zostaw to w swietym spokoju. Ustaw adres swojego routera np. na 192.168.1.1 maska podsieci: 255.255.255.0 i jako bramę wpisz adres modemu tj. 169.x.x.x
    Nastepnie ustaw na routerze serwer DHCP zeby przypisywal twoim komputerom adresy z zakresu: 192.168.1.2-192.168.1.30 i bramę: 192.168.1.1 z maską: 255.255.255.0.

Piszę te wytyczne podobnie jak ma to miejsce w DSL'u naszej TP.
    powinno działać.
    Pisz dalej jakie efekty ewentualnie na GG: 28224
    Ciekaw jestem jaki bedzie efekt.
  • Poziom 2  
    Sprawa wyglada tak, ze owy Bridge Belkina oddalem do sklepu i tak to sie zakonczylo. Nastepnie zakupilem Wireless Brodband Router firmy Buffalo - po kofiguracji ktora zajela mi niecale 3 minuty wszsytko dziala prawie ze idealnie - moj kolega ma internet jak i ja. Problem w tym, ze moje polaczenie z routerem zrywane jest srednio co 30 sekund - kolegi jest stale / brak problemow. Router automatycznie pobiera wszystkie info - IP, Bramy, etc. Jedyne co skonfigurowalem to WEP. Moj komputer takze pobiera wszystko automatycznie.

Jakies pomysly?