Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Midland M Zero ant. BLOW 850 - odbiór niemieckiej korespondencji i strojenie SWR

Duch__ 16 Jul 2016 21:40 2310 3
 • #1
  Duch__
  Level 31  
  Dawno nie przyglądałem się radiotechnice i nowinkom technicznym. Potrzebowałem radia CB na zbliżający się wyjazd i chyba dałem ciała przy szybkim zakupie.

  Kupiłem w jednym z marketów ogólnoelektronicznych po konsultacjach z rzekomym znawcą tematu-sprzedawcą CB Radio Midland M Zero + antenę BLOW 850 M (podobna do President Florida). Przyszedł czas na strojenie pożyczonym sprawnym miernikiem FARUM FS145.

  Antena ustawiona centralnie na dachu, pomiędzy dwoma uchwytami rowerowymi, SWR na poziomie 1,8 na kanale 19 i nie chce zejść pomimo przejścia po całym zakresie strojenia anteny. Czy relingi oddalone od anteny o 40 cm mają wpływ na pracę anteny i jej SWR?

  Dodatkowo dodam że na kanale 19 ustawionym w zera (możliwość wyboru trybu pracy PL-ST) odbieram dużo zagranicznej korespondencji - brzmi niezrozumiale, po wybranych słowach podejrzewam, że to niemiecki, ale 100% pewności nie mam. W ciągu 30 minut odsłuchu cały czas słyszałem tę korespondencję. Tak było, jak stałem pomiędzy blokami na osiedlu. Jak ruszyłem w trasę na krótki test, to zagranica ucichła i odpowiedziało mi dwóch mobilków, że mnie słychać - zasięg około 2 km, niestety coś puste drogi były w czasie testów.

  Czy wyrzuciłem pieniądze w błoto? Radio jest uszkodzone bądź rozstrojone?
 • #2
  SP5IT
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Wyrzuciłeś.
  M
 • #3
  Anonymous
  Level 1  
 • #4
  Duch__
  Level 31  
  Po demontażu relingów udało mi się z łatwością ustawić SWR 1.1 dla kanału 1 i 1.4 dla kanału 40. Zasięg w okolicach 3km w mieście. Dokładniej poza miastem przetestuje w czasie urlopu.