Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus MK1 - Alarm Cobra 3178 alarmuje przy wyłaczonych światłach

17 Lip 2016 01:26 3729 5
  • Poziom 10  
    Witam,
    mam problem z alarmem Cobra 3178 polegający na tym, że przy wyłączonym włączniku świateł syrena wyje i jest odłączony zapłon auta. Alarm nie reaguje wtedy na pilota. Po przekręceniu włącznika w jakąkolwiek inna pozycję syrena przestaje wyć, alarm reaguje na pilota, zapłon działa i można normalnie używać auta.
    Jeśli na odpalonym silniku przekręcę wyłącznik świateł w pozycję wyłączony, to silnik i oświetlenie gasną, a syrena zaczyna wyć.
    Wygląda mi to tak jakby centralka alarmu nie miała wtedy zasilania.

Wcześniej zaniknęło oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Okazał się, że część przewodów w wiązce łączącej klapę bagażnika z nadwoziem była przerwana, a wszystkie miały uszkodzoną izolację. Coś się mogło zewrzeć. Wszystkie kable naprawiłem, ale alarm dalej nie działa jak trzeba.
    Spotkał się ktoś może z takim problemem, ale wie gdzie szukać?
    Pozdrawiam
  • Osprzęt kablowy
  • Osprzęt kablowy
  • Pomocny post

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    ppi napisał:
    gdzie szukać?

Sprawdź czy czarny przewód syrenki i czarny przewód centrali alarmowej mają dobre połączenie z masą samochodu.

Ja bym taki "niepewny" system alarmowy zdemontował całkowicie i po kolei podłączył przewody jeszcze raz (zaczynając od +i- zasilania, +po stacyjce, kierunkowskazy, syrenka a na końcu wejścia wyzwalające czujników i sterowanie centralnym zamkiem oraz odcięciem) analizując po kolei jego prawidłowe działanie.

Szukanie takiej dziwnej usterki na "żywym organizmie" będzie trudniejsze i bardziej pracochłonne niż ponowny montaż.
    ... a może już kupiłeś tak "zabezpieczony" samochód i nie wiedziałeś o tym ?
  • Poziom 10  
    piotrek22101 napisał:
    Posprawdzaj bezpieczniki,także te dokładane w instalacji alarmu.

Sprawdzałem już wcześniej, ale po Twoim poście zrobiłem to jeszcze raz dla pewności probówką i bezpieczniki są dobre.
    W moim aucie alarm jest wpięty w kostkę oryginalnej wiązki i chyba nie ma żadnych dodatkowych bezpieczników do alarmu. Przynajmniej ja nic nie znalazłem.

Dodano po 8 [minuty]:

CameR napisał:

Sprawdź czy czarny przewód syrenki i czarny przewód centrali alarmowej mają dobre połączenie z masą samochodu.
    ?

Nie pomyślałem :). Tak zrobię.

CameR napisał:

Ja bym taki "niepewny" system alarmowy zdemontował całkowicie i po kolei podłączył przewody jeszcze raz (zaczynając od +i- zasilania, +po stacyjce, kierunkowskazy, syrenka a na końcu wejścia wyzwalające czujników i sterowanie centralnym zamkiem oraz odcięciem) analizując po kolei jego prawidłowe działanie.

Szukanie takiej dziwnej usterki na "żywym organizmie" będzie trudniejsze i bardziej pracochłonne niż ponowny montaż.
    ?

Dojrzewam już do tej myśli, chociaż najchętniej bym ten alarm wymontował, bo i tak nie używałem od dawna.

CameR napisał:

... a może już kupiłeś tak "zabezpieczony" samochód i nie wiedziałeś o tym
    ?

Auto jest u mnie od 8 lat, więc wyszłoby coś.
  • Poziom 10  
    Znalazłem winnego :).
    Był przepalony bezpiecznik centralnego zamka 20A nr 63. Problem polega na tym, że jest umieszczony z tyłu skrzynki bezpieczników (tej w kokpicie) i jest niewidoczny. Żeby się do niego dorwać (i zobaczyć :)) trzeba tę skrzynkę wykręcić (2 śruby), a wcześniej zdemontować plastikową osłonę pod kierownicą (5 wkrętów).
    Widok bezpiecznika:
    Ford Focus MK1 - Alarm Cobra 3178 alarmuje przy wyłaczonych światłach
    Widok skrzynki od przodu:
    Ford Focus MK1 - Alarm Cobra 3178 alarmuje przy wyłaczonych światłach Ford Focus MK1 - Alarm Cobra 3178 alarmuje przy wyłaczonych światłach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.